Коллекция border="0"width="35%"
Пятница, 29.03.2024, 10:24
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2015 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

Євромайдан (2015)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 100 000

 

Присвячена протестним акціям, що відбулися в Україні протягом листопада 2013 року - лютого 2014 рокуі були наповнені прагненням до змін, європейського напряму розвитку нашої держави.

На аверсі монети на рельєфному тлі, стилізованому під прапор, що розвивається, розміщено: угорі напис УКРАЇНА, ліворуч від якого - малий Державний Герб України; номінал 5/ГРИВЕНЬ та рік карбування монети 2015 (ліворуч); логотип Монетного двору Національного банку України (унизу); у центрі, у квадраті, утвореному з напису - цитати зі статті 5 Конституції України: НОСІЄМ СУВЕРЕНІТЕТУ/І ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ/ВЛАДИ В УКРАЇНІ/Є НАРОД, зображено фрагмент віча.

На реверсі монети розміщено символічну композицію: на тлі прапора Європейського Союзу рука, стиснута в кулак, тримає Державний Прапор України (прапори зображено з використанням тамподруку), ліворуч напис ЄВРОМАЙДАН.

 

Революція гідності (2015)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 100 000

 

Присвячена громадянській мужності і патріотизму, які виявили громадяни України всіх національностей, прагнучи розвивати та зміцнювати демократичну державу, конституційні засади демократії, права і свободи людини.

На аверсі монети на дзеркальному тлі дзвона розміщено: угорі напис - УКРАЇНА, під яким зображено учасника подій; на рельєфному тлі монети у вигляді полум`я розміщено: малий Державний Герб України (праворуч) та номінал 5/ГРИВЕНЬ, рік карбування монети 2015, логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч).

На реверсі монети зображено композицію у формі хреста: один із фрагментів подій - силове протистояння (використано тамподрук), угорі стилізований напис - РЕВОЛЮЦІЯ/ГІДНОСТІ.

 

Небесна сотня  (2015)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 100 000

 

Присвячена пам`яті героїв, які стали символом гідності, кожен з яких здійснив особистий подвиг, повставши проти насилля та несправедливості, віддавши найцінніше - своє життя за нову відроджену Україну.

На аверсі монети розміщено: на тлі бруківки угорі напис УКРАЇНА, під яким - малий Державний Герб України; розкладені на бруківці гвоздики, що символізують пролиту кров героїв, напис ГЕРОЇ/НЕ ВМИРАЮТЬ!, на дзеркальному тлі ліворуч - номінал 5/ГРИВЕНЬ і рік карбування монети 2015; праворуч - логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено композицію: унизу свічки, полум`я яких піднімається вгору на тлі синьо-жовтого (використано тамподрук) Державного Прапора України і символізує душі героїв, угорі на дзеркальному тлі стилізований напис - НЕБЕСНА/СОТНЯ.

 

70 років Перемоги. 1945-2015  (2015)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Монета увічнює подвиг українського народу, його значний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні. Монета присвячена 70-річчю перемоги над нацизмом в Європі. З перших днів війни до жовтня 1944 року центральною ділянкою всього європейського театру воєнних дій Другої світової війни була територія України, яка зазнала величезних людських і матеріальних втрат.

На аверсі монети розміщено: угорі напис півколом УКРАЇНА, під яким малий Державний Герб України, стилізовану композицію, що символізує життя, - дерево роду, на тлі якого в гнізді з гілки калини сидить птах, праворуч - рік карбування монети - 2015, унизу номінал - 5/ГРИВЕНЬ, ліворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію: солдатська каска та квітки маку (використано тамподрук) - символи пам`яті, ліворуч напис 1945, праворуч - 2015; трикутники, що символізують полум`я свічок, угорі напис півколом 70 РОКІВ ПЕРЕМОГИ.

 

Київський фунікулер  (2015)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена одному із символів Києва, історичному об`єкту, що користується великою популярністю у жителів та гостей міста, спеціалізованому транспорту - Київському фунікулеру, збудованому в 1905 році. Спочатку він мав назву Михайлівський механічний підйом і був одним зі зразків прогресивного вирішення інженерного завдання.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі - сучасний вигляд Київського фунікулера (головний вхід на Поштовій площі); ліворуч унизу рослинний орнамент - стилізоване листя каштана; праворуч рік карбування монети - 2015, логотип Монетного двору Національного банку України, півколом номінал - П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети розміщено міську композицію початку ХХ століття в стилі модерн: на тлі панорами Києва зображено фунікулер, на передньому плані - чоловіка та жінку (праворуч) та рослинний орнамент - стилізоване листя каштана (ліворуч), угорі написи: 110/РОКІВ, КИЇВСЬКОМУ/ФУНІКУЛЕРУ.

 

Успенський собор у м. Володимирі-Волинському  (2015)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена пам`ятці давньоруської архітектури, збудованій князем Мстиславом Ізяславовичем у 1156 - 1160 роках, Успенському собору у м. Володимирі - центрі Волинського князівства, місті літописання (нині - м. Володимир-Волинський). Собор був своєрідним центром духовного та громадського життя на Волині, усипальницею князів, бояр і єпископів, однією зі сторінок давньоруської архітектурної спадщини.

На аверсі монети розміщено: угорі - рік карбування монети 2015, малий Державний Герб України (ліворуч), під яким напис УКРАЇНА; номінал - 5/ГРИВЕНЬ (праворуч), під яким логотип Монетного двору Національного банку України. Основною композицією аверсу є стилізований фрагмент іконостаса та царських врат собору.

На реверсі монети зображено: Успенський собор (праворуч), угорі на другому плані - стилізовану сцену його закладання, ліворуч напис: УСПЕНСЬКИЙ/ СОБОР/ХІІ ст.; унизу декоративний орнамент на тлі якого - напис ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ.

 

75 років Чернівецькій області  (2015)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена краю, у якому поєднані історичні долі Північної Буковини та частини Бесарабії, розташованому на південному заході України в передгір`ї Карпат за течією річок Дністер і Прут. Цей регіон багатий рекреаційними ресурсами, у ньому є економічний потенціал для розвитку міжрегіональної та міжнародної співпраці. Цей мальовничий куточок української землі є благодатним краєм багатопрофільного туризму, масового пізнавально-оздоровчого відпочинку: тут багато об`єктів заповідного фонду, численні пам`ятки історії та культури, джерела мінеральних вод.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч логотип Монетного двору Національного банку України; угорі Трьохсвятительська церква Резиденції буковинських митрополитів на тлі Хотинської фортеці; на передньому плані зображено композицію: на пагорбі вівці та музикант, який грає на трембіті, під якою - стилізовані елементи: фрагменти нотного запису пісні `Червона рута`, буковинського орнаменту та квітка; праворуч над трембітою рік карбування монети - 2015.

На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено написи: ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1940 РОЦІ (унизу).


475 років першій писемній згадці про м. Тернопіль  (2015)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена мальовничому обласному центру, розташованому на р. Серет (притока Дністра), - місту Тернополю, яке вперше згадується в привілеї короля польського і великого князя литовського Сигізмунда І, наданому Яну Тарновському на заснування міста.

На аверсі монети розміщено: угорі на тлі орнаменту - малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі на дзеркальному тлі - панорама сучасного міста Тернопіль, над якою герб міста; унизу: рік карбування - 2015; напис півколом: П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ та праворуч логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети угорі на дзеркальному тлі розміщено написи: ТЕРНОПІЛЬ/ПЕРША ПИСЕМНА ЗГАДКА, під якими на тлі стилізованого сувою, скріпленого печаткою, зображено портрет Яна Тарновського, праворуч від якого - стародавній замок; написи: ЯН ТАРНОВСЬКИЙ/1540 (праворуч) та ТЯRNOPOLIE (ліворуч).

 

Підгорецький замок  (2015)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена історико-архітектурному шедевру ХVІІ століття, одному із найкрасивіших замків України в стилі ренесанс. Підгорецький замок - триповерховий палац із службовими приміщеннями, які утворювали квадратний двір, терасою з балюстрадою і скульптурами, відкритими аркадами-галереями - рідкісне поєднання палацу й оборонної споруди, що за вишуканістю не поступається французькому Версалю. Ця пам`ятка архітектури розташована в селі Підгірці Бродівського району Львівської області.

На аверсі монети розміщено: угорі напис УКРАЇНА, під яким - малий Державний Герб України; унизу номінал - 5/ГРИВЕНЬ; у центрі - стилізований бароковий картуш із зображенням плану замку. На монеті з нейзильберу унизу ліворуч розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено Підгорецький замок, на передньому плані вершників, на дзеркальному тлі розміщено написи - ПІДГОРЕЦЬКИЙ ЗАМОК (угорі півколом), XVII cт. (унизу).

 

День захисника України (2015)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000

 

Присвячена вшануванню мужності та героїзму, нескореності й волелюбності борців за національну справу усіх поколінь та Дню захисника України. Це свято за історичною традицією відзначається 14 жовтня - у день Покрови Пресвятої Богородиці, за яким закріпилася ще й друга назва - Козацька Покрова, воно асоціюється з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. Образ Божої Матері, яка тримає білу довгу покрову, став своєрідним оберегом України, символом її споконвічного прагнення до встановлення злагоди і миру.

На аверсі монети на тлі орнаменту розміщено: постать Пресвятої Богородиці, під омофором якої козаки (ліворуч) та сучасні воїни-захисники (праворуч); малий Державний Герб України (ліворуч); угорі півколом написи: УКРАЇНА, 2015, П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ - та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети на тлі камуфляжу (використано тамподрук) стилізовано зображено тризуб - Знак Княжої Держави Володимира Великого, угорі написи півколом: ЗА ЧЕСТЬ! ЗА СЛАВУ! ЗА НАРОД!

 

260 років Київському військовому госпіталю  (2015)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 25 000

 

Присвячена найстарішому в державі медичному закладу, який засновано в 1755 році. Сьогодні Національний військово-медичний клінічний центр `Головний військовий клінічний госпіталь` - провідна установа охорони здоров`я Міністерства оборони України, багатопрофільний клінічний, лікувально-діагностичний та науковий центр. Серед пацієнтів центру: військовослужбовці, ветерани та цивільні громадяни з усієї України. Госпіталь відіграє важливу роль у наданні медичної допомоги учасникам антитерористичної операції на сході України.

На аверсі монети розміщено: угорі напис УКРАЇНА, під яким рік карбування монети 2015, ліворуч - малий Державний Герб України; у центрі - емблема Національного військово-медичного клінічного центру `Головний військовий клінічний госпіталь`, під якою номінал 5/ГРИВЕНЬ; логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети зображено будівлі госпіталю, на одній з яких - напис `Національний військово-медичний клінічний центр`; унизу рік заснування - 1755, угорі на дзеркальному тлі написи: КИЇВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ГОСПІТАЛЬ/260 РОКІВ.

 

Поиск
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz