Коллекция border="0"width="35%"
Пятница, 26.04.2024, 00:52
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2016 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

Давній Вишгород (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена давньому місту Вишгороду, яке вперше згадується у `Повісті минулих літ` під 946 роком як резиденція великої княгині Ольги - `Ольжин град`. Розквіт міста пов`язаний зі становленням Київської держави ІХ -ХІІІ століть, яке певний час виконувало роль заміської резиденції великих київських князів. Із Вишгородом пов`язане вшанування перших руських святих Бориса і Гліба - синів київського князя Володимира Святославича.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА; у центрі на дзеркальному тлі зображено князів Бориса і Гліба - перших святих, канонізованих православних князів-страстотерпців, між ними хрест, унизу - орнамент; написи: БОРИС (вертикально ліворуч), ГЛІБ (вертикально праворуч); унизу - номінал 5 ГРИВЕНЬ, рік карбування монети 2016 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети зображено кольоровий фрагмент однієї з найдавніших і славнозвісних ікон - Вишгородської ікони Божої Матері (використано тамподрук); ліворуч стилізована композиція - на тлі трикупольної церкви князь із дружиною, що виїхали з брами міста, і написи: ДАВНІЙ ВИШГОРОД/946 РІК.

 

100-річчя боїв легіону Українських січових стрільців на горі Лисоня  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена подвигу легіону Українських січових стрільців, який 100 років тому відзначився звитягою під час боїв за гору Лисоня і зупинив наступ російської армії на Бережани під час Брусиловського прориву. Легіон українських січових стрільців - українське добровольче військове формування у складі австро-угорській армії під час Першої світової війни.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України і напис півколом УКРАЇНА; у центрі - на дзеркальному тлі стилізована композиція: в обрамленні вінка з калини геральдичний лев спирається на скелю, на якій напис півколом У.С.С. 1914 (з емблеми Українських січових стрільців); унизу: рік карбування монети - 2016, номінал - 5 ГРИВЕНЬ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію - військовий сурмач на тлі абрису сучасного меморіального комплексу на горі Лисоня, написи 100-РІЧЧЯ БОЇВ ЛЕГІОНУ УКРАЇНСЬКИХ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ (угорі півколом) НА ГОРІ ЛИСОНЯ.

 

Україна - непостійний член Ради Безпеки ООН. 2016 - 2017 рр.  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена події, яка дає Україні додатково змогу інформувати світову громадськість про те, що відбувається в нашій країні, та нові можливості для захисту суверенітету та територіальної цілісності. Рада Безпеки ООН - постійно діючий орган Організації Об`єднаних Націй, на який покладено відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, номінал 5/ГРИВЕНЬ (праворуч), ліворуч - рік карбування монети 2016 і логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; жовто-блакитна стрічка (використано тамподрук) на тлі земної кулі, увінчаної калиновою гілкою.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено емблему ООН, навколо якої написи: ТРАНСФОРМУЮЧИ СПІЛЬНІ ЗУСИЛЛЯ НА БЛАГО МИРУ, БЕЗПЕКИ І ПРОЦВІТАННЯ та написи на матовому тлі по колу: УКРАЇНА - НЕПОСТІЙНИЙ ЧЛЕН РАДИ БЕЗПЕКИ ООН, 2016-2017.

 

100 років пожежному автомобілю України  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена одній зі сторінок історії техніки - появі на вулицях Києва перших в Україні пожежних машин, що були переобладнані з міських автобусів фірми Бенц-Гаггенау. Ця поява відкрила `машинну еру` в розвитку пожежної техніки, яка пройшла довгий та поступовий шлях розвитку.

На аверсі монети розміщено: угорі напис УКРАЇНА та малий Державний Герб України; у центрі на дзеркальному тлі зображено каску і пожежні інструменти; унизу - номінал 5/ГРИВЕНЬ, рік карбування монети 2016 (ліворуч) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети зображено кольоровий пожежний автомобіль з пожежниками (використано тамподрук) та написи ПОЖЕЖНИЙ АВТОМОБІЛЬ (угорі), 100/РОКІВ (унизу).

 

Україна починається з тебе  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000

 

Присвячена волонтерській діяльності в Україні, небувалий розмах якої припадає на час подій Революції гідності та початок військового конфлікту на сході України. Волонтерський рух в Україні об`єднав суспільство, створивши дієву мережу громадських ініціатив та об`єднань, які взяли на себе вирішення найгостріших та найбільш невідкладних проблем країни у складний для неї час. Волонтерство - це прояв здатності до консолідації, суспільної відповідальності, гуманізму та служіння народові.

На аверсі монети розміщено: ліворуч - малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА (вертикально); на дзеркальному тлі стилізовано зображено тризуб - Знак Княжої Держави Володимира Великого, що складається із різновеликих стилізованих сердець, які символізують самопожертву та добродійництво; номінал 5 ГРИВЕНЬ (вертикально праворуч), унизу - рік карбування монети 2016 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено символічну композицію: у центрі - абрис українського воїна із символічним жовто-блакитним серцем (використано тамподрук), до якого з усіх боків протягнуто стилізовані долоні з серцями, що символізують любов, турботу, опіку, пожертву та доброту.

 

До дня Святого Миколая  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 75 000

 

Присвячена святу любові і турботи до ближнього - Дню Святого Миколая, який відомий своїм служінням людям, а історія його вшанування в Україні сягає ще часів Київської Русі. Життя цього святого пов`язане з творінням чудес, а його духовний досвід передається людям із покоління в покоління. Святий Миколай - символ доброго духу, що дбайливо спостерігає за дитиною впродовж року. А діти напередодні свята пишуть йому листи зі своїми побажаннями.

На аверсі монети розміщено: стилізоване зображення Святого Миколая, під яким - веселка з іграшками, малий Державний Герб України, рік карбування монети 2016, напис УКРАЇНА та номінал - 5 ГРИВЕНЬ; праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено кольорову композицію (використано тамподрук) - радісні діти з іграшками у руках, угорі напис - ДО НАС ЗАВІТАЙ,/СВЯТИЙ/МИКОЛАЮ!

 

Костьол святого Миколая (м.Київ)  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена одній з найкрасивіших архітектурних пам`яток Києва - Миколаївському костьолу, побудованому у неоготичному стилі на початку ХХ століття київським архітектором В. Городецьким за проектом архітектора С. Воловського. Архітектура костьолу відрізняється легкістю, завершеністю пропорцій, а особливе враження справляють вежі-стріли та надзвичайно красива ліпнина.

На аверсі монет розміщено: ліворуч - малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА (вертикально); у центрі - інтер`єр костьолу святого Миколая, праворуч номінал - 5 ГРИВЕНЬ, унизу рік карбування - 2016 та праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено будівлю костьолу та розміщено написи: КОСТЬОЛ СВЯТОГО МИКОЛАЯ (півколом угорі) КИЇВ (над будівлею).

 

Давній Дрогобич  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена давньому галицькому місту, яке за археологічними даними має давню історію, але документальні джерела про місто збереглись лише за останні десятиліття XIV сторіччя. Місто, розташоване на межі Наддністрянської рівнини і Карпатського передгір`я вздовж річки Тисмениці та її притоки (басейн Дністра), було одним з найбільших центрів солеваріння на Підкарпатті.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, номінал 5 ГРИВЕНЬ, рік карбування монети - 2016 (унизу праворуч); на передньому плані зображено вежу, на другому плані - міську ратушу та стилізовану панораму міста; унизу - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на тлі фрагмента гравюри із зображенням стародавнього Дрогобича розміщено герб міста (угорі), на передньому плані - храм св. Апостолів Петра і Павла та дерев`яну церкву Святого Юра; унизу на дзеркальному тлі - напис ДРОГОБИЧ/ДАВНІЙ.

 

Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz