Коллекция border="0"width="35%"
Четверг, 25.04.2024, 16:31
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2017 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

80 років Хмельницькій області  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена краю, розташованому на південному заході Східно-Європейської рівнини в зонах лісостепу і змішаних лісів. Унікальне поєднання давніх історико-архітектурних пам`яток, мальовничих ландшафтів, м`якого цілющого клімату - це і є Хмельниччина, яка славиться фортецями Кам`янця-Подільського, Меджибожа, Старокостянтинова, каньйонами Дністра і Смотрича, печерами Бакотського скельного монастиря тощо. По території області протікає понад три тисячі річок і потічків, найбільші серед них ? ріки Дністер, Південний Буг, Горинь, Случ, Збруч, Смотрич; тут обліковується понад 300 родовищ із 26 видами різноманітних корисних копалин, більше шістдесяти ділянок підземних прісних, мінеральних та столових вод. У Хмельницькій області працює багато підприємств, продукція яких цінується в Україні та за її межами, налагоджено партнерські відносини з багатьма країнами.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі: рік карбування монети - 2017 та композицію, що символізує область: угорі - символ мирного атома, під яким - замок Острозьких у м. Старокостянтинів, церква святого Миколая на території Меджибізької фортеці (праворуч), символічний букет із сільськогосподарської продукції - соняшників, зернових, кукурудзи (унизу) та кормозбиральний комбайн (ліворуч).

На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено написи: ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1937 РОЦІ (унизу).

 

80 років Полтавській області  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена індустріально-аграрному краю, розташованому у Середньому Подніпров`ї, що належить до історичних земель, які стали ядром формування української писемності і культури. Полтавщину репрезентує плеяда її найвідоміших уродженців: Г. Сковорода, І. Котляревський, М. Гоголь, М. Лисенко, О. Гончар, О. Пчілка, П. Мирний, В. Симоненко; майстри решетилівських килимів та опішнянської кераміки. У структурі промислового виробництва сучасної Полтавської області найбільша частка належить паливно-енергетичному комплексу, гірничодобувній промисловості і машинобудуванню. Відома Полтавщина і своїми мінеральними водами курорту `Миргород`.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі: рік карбування монети - 2017, праворуч від якого - вертикальна орнаментальна смуга; композиція, що символізує область: Спасо-Преображенська церква (с. Великі Сорочинці), будинок водолікарні (м. Миргород); ліра, чорнильниця та перо - символи літературної творчості; ліворуч стилізовано зображено автомобіль КрАЗ `Ураган`, створений на Кременчуцькому автомобільному заводі, - єдиному виробнику вантажівок в Україні; унизу - колосся, гарбуз, виноград, яблуко, куманець (із гончарної столиці України - Опішні).

На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено написи: ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1937 РОЦІ (унизу).

 

100 років Національному академічному українському драматичному театру імені Марії Заньковецької  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Монета присвячена театру, створеному в 1917 році у Києві за підтримки Центральної Ради як Український національний театр, що об`єднав акторів різних театральних труп. Перший державний театр України гастролював за фінансової підтримки уряду. Вистави йшли в театрах Києва, Чернігова, Полтави, Житомира, Катеринослава. До складу трупи входили провідні українські митці: М. Заньковецька, В. Любарт, О. Полянська, Г. Маринич, Б. Романицький, а також талановита молодь. Становлення українського театру відбувалося на фоні складних соціально-політичних подій, постійної зміни урядів, що позначилося на його розвитку, ставало причиною реорганізацій, зміни назв (Державний народний театр, Український народний театр, Народний театр) та місць перебування (з 1931 року театр працював у Запоріжжі, а з осені 1944 року і дотепер - у Львові).

На аверсі монети розміщено: угорі на тлі театральної куліси - малий Державний Герб України, під яким написи: УКРАЇНА та рік карбування монети 2017 (ліворуч); у центрі на дзеркальному тлі - будівля театру, під якою написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ДРАМАТИЧНИЙ/ ТЕАТР/ ІМЕНІ/ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ та номінал П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу півколом); праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети в обрамленні театральної куліси розміщено портрет Марії Заньковецької, ліворуч від якої написи: 100 РОКІВ та назви міст і роки початку роботи в них: КИЇВ/ 1917/ ЗАПОРІЖЖЯ/ 1931/ Львів/1944/ ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ/ УКРАЇНСЬКИЙ; на театральній сцені дзеркальний напис - ТЕАТР та внизу ІМЕНІ/ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ.

 

150 років Національному академічному театру опери та балету України ім. Т.Г.Шевченка  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена Національному академічному театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка - видатному творчому колективу, який увібрав у себе найкращі традиції української культури. Слава про оперне та балетне мистецтво України давно сягнула за межі країни. Національна опера України активно та успішно інтеґрується у світовий музичний процес, про що свідчать гастролі в багатьох країнах світу, участь у найпрестижніших музичних фестивалях.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, під яким написи УКРАЇНА/1867 2017 (використано тамподрук); у центрі на дзеркальному тлі - будівлю театру; унизу написи: 5/ГРИВЕНЬ; унизу праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено стилізовану композицію: глядацька зала, над якою - алегорична композиція: геральдичні грифони тримають у лапах ліру як символ музичного мистецтва та написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР (угорі півколом), ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ УКРАЇНИ ІМ. Т. Г. ШЕВЧЕНКА (під грифонами), 150 РОКІВ (унизу).

 

100-річчя першого Курултаю кримськотатарського народу  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена важливій події в історії кримськотатарського народу - національному з`їзду, першому Курултаю, який відбувся у листопаді 1917 року. Результатом роботи Курултаю було прийняття Конституції Кримської Народної Республіки, в якій визнавалася рівноправність усіх мешканців Криму незалежно від їх національності, закріплювалася рівноправність жінок, проголошувались основоположні демократичні свободи. Курултай затвердив національний прапор блакитного кольору, національний герб у вигляді золотої тамги кримських ханів та національний гімн.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, праворуч від якого написи: УКРАЇНА/ 5 ГРИВЕНЬ, під гербом - рік карбування монети 2017; синє зображення карти півострова Крим, на тлі якого жовтими буквами - такі рядки українською та кримськотатарською мовами з гімну кримськотатарського народу: Я ПРИСЯГНУВСЯ,/ Я ДАВ СЛОВО/ ПОМЕРТИ ЗА НАРОД…/ та жовту тамгу (використано тамподрук) - герб кримських татар; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети на тлі будівель мечеті зображено делегатів кримськотатарського національного з`їзду та по колу написи українською та кримськотатарською мовами: 100 РОКІВ/ (над будівлею праворуч), ПЕРШИЙ КУРУЛТАЙ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ..

 

100 років з часу утворення Першого українського полку імені Богдана Хмельницького та початку формування збройних сил України  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000

 

Присвячена утворенню першої української військової частини, сформованої на добровольчих засадах, чим було покладено початок українізації військових частин у російській армії. Полк брав участь у збройному опорі Української Народної Республіки російській агресії. Перший Український військовий з`їзд 1917 року підтримав формування першої української військової частини, вимагаючи зарахувати до її складу всіх 3200 осіб, що записалися до полку, і призначив командиром полковника Юрія Капкана. Створення Першого українського полку імені Богдана Хмельницького стало важливим кроком на шляху до розбудови новітньої української армії.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА, під яким номінал та рік карбування монети - 5/ГРИВЕНЬ/2017; у центрі стилізована композиція, витримана у стилістиці українського авангарду початку ХХ століття - вояки в одностроях різних військових формувань часів Української революції, один з яких тримає прапор, на якому напис 1917; унизу - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети стилізовано зображено прапори перших українських військових формувань, чільне місце серед яких займає прапор Першого Українського козацького полку імені Богдана Хмельницького, історичні прапори Українського Державного флоту, Українського Запорізького полку, сформованого у Москві з вояків-українців тощо; унизу - прапор сучасних Збройних Сил України та розміщено написи: 100/РОКІВ (унизу ліворуч) ПОЧАТОК ФОРМУВАННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ (ліворуч вертикально) УКРАЇНИ (угорі).

 

85 років Одеській області  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 35 000

 

Монета присвячена `морським воротам` нашої країни, приморському краю, розташованому на перетині найважливіших міжнародних водяних шляхів: дунайського, дністровського, дніпровського - Одеській області. Це високорозвинений індустріальний регіон, у якому одне з провідних місць посідає морське господарство, що має складну міжгалузеву структуру й охоплює різноманітні види та форми господарської діяльності. Одеський край багатий на животворні джерела мінеральних вод (`Куяльник`), що мають важливе бальнеологічне значення.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі - стилізовану композицію, що символізує область: Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця, під якою - рік карбування монети 2017 (праворуч), стилізовані хвилі та корабель, портовий кран (ліворуч); унизу - піщаний пляж із шезлонгом і парасолею, амфора та виноград.

На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено написи: ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1932 РОЦІ (унизу).

 

85 років Чернігівській області  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 35 000

 

Монета присвячена краю, розташованому в межах поліської та лісостепової зон - Чернігівщині. Ця земля має тисячолітню славетну історію, що зберіглась у численних пам`ятках та святинях. Чернігівська область - це регіон з потужним інтелектуальним, економічним і природним потенціалом, який має індустріально-аграрну структуру господарства. У галузевій структурі промисловості області пріоритетними є харчова, паливна, машинобудівна і металообробна, деревообробна, целюлозно-паперова, легка. Помітну роль відіграють електроенергетика, хімічна та нафтохімічна промисловості. Область також має значний сільськогосподарський потенціал.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), під яким рік карбування монети - 2017, П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі - стилізовану композицію, що символізує область: будівля Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (угорі), праворуч - дерев`яна Георгіївська церква (м. Седнів), під якою шиферна плита з рельєфним орнаментом із Борисоглібського собору, унизу - меандровий орнамент (Мізинська стоянка), колосся, журавель, дерева та у центрі - стилізоване зображення Десни.

На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено написи: ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1932 РОЦІ (унизу).

 

85 років Дніпропетровській області  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена одному з найбільш економічно розвинутих регіонів, який характеризується вигідним географічним розташуванням у центральній частині країни, багатими природними ресурсами, потужним науково-промисловим і культурним потенціалом, розвинутим сільськогосподарським виробництвом, - Дніпропетровській області. Дніпропетровщина має багату і славну історію, яка сягає в глибину віків. Яскравою візитівкою області є петриківський декоративний розпис - самобутня сторінка культури українського народу.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким рік карбування монети 2017, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі композицію, яка є своєрідним візуальним портретом області: унікальний дерев`яний храм XVIII ст., побудований без жодного цвяха, - Троїцький собор, праворуч від якого стилізовані об`єкти, що символізують пріоритетний розвиток у краї ракетно-космічного будівництва та металургійного виробництва, - супутник на тлі зірок та ківш, під яким - квітка - фрагмент петриківського розпису і пензлі, ліворуч - колосся, що вказує на потужний аграрний потенціал регіону.

На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено написи: ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1932 РОЦІ (унизу).

 

85 років Харківській області  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена одному з найбільших промислових, економічних та культурних осередків України, центрів вищої освіти і науки - Харківській області, розташованій на північному сході України. Економіко-географічне положення регіону стимулювало розвиток машинобудування (енергетичного, електротехнічного, транспортного, сільськогосподарського) та металообробки. Продукція харківських машинобудівних підприємств має світове визнання, зокрема Харківського тракторного заводу та заводу тракторних двигунів, державного авіаційного підприємства, заводу самохідних шасі тощо Корисні копалини в області представлені природним газом, нафтою, кам`яним і бурим вугіллям, кам`яною сіллю, фосфоритами, охрою, глиною, пісками, вапняками, крейдою тощо. Харківська область посідає важливе місце в Україні у виробництві товарного зерна, важливих технічних сільськогосподарських культур, розвитку овочівництва та садівництва. 

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України; по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу); праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі - композицію, що символізує область: білокам`яна будівля Шарівського палацу неоготичного стилю кінця ХІХ ст., під якою зазначено рік карбування монети - 2017, праворуч - стилізований трактор, ліворуч - одна з візитівок Харкова фонтан `Дзеркальний струмінь`, унизу - пшениця і соняшник.

На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено написи: ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1932 РОЦІ (унизу).

 

50 років Світовому конґресу українців  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена діяльності міжнародної координаційної надбудови українських громад у діаспорі, яка протягом 50 років представляє інтереси мільйонів українців у світі. Метою діяльності СКУ є поширення на планеті принципів демократії, захист прав людини, підтримка незалежності, територіальної цілісності, національної ідентичності та економічного розвитку України - духовної Батьківщини українців, які проживають за її межами. З 2003 року СКУ визнаний економічною та соціальною радою Організації Об`єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

На аверсі монети розміщено: на тлі стилізованого зображення моделі Землі - стилізоване під вишивку декоративне дерево; ліворуч - малий Державний Герб України та напис півколом УКРАЇНА, праворуч номінал 5/ ГРИВЕНЬ (півколом); рік карбування монети 2017 (унизу); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України - у центрі декоративного дерева.

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізоване зображення снопа з перевеслом, що символізує об`єднуючу та гуртуючу діяльність СКУ в усьому світі; по обидва боки від якого роки 1967 та 2017; написи по колу СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ (угорі), UKRAINIAN WORLD CONGRESS.

 

85 років Донецькій області  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена адміністративно-територіальній одиниці України, яка розташована на південному сході країни. На території нинішньої Донеччини 500 років тому виникли українські козацькі поселення, які згодом утворили Кальміуську паланку Війська Запорозького Низового. Донецька область межує на заході із Запорізькою та Дніпропетровською, на північному заході - з Харківською, на північному сході та сході - з Луганською областями України та Ростовською областю Росії. З півдня область омивається Азовським морем. Це край промислового виробництва та видобутку вугілля.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі - стилізовану композицію, що символізує область: фрагмент прапора області, під яким - рік карбування монети 2017 (праворуч), Свято-Успенська Святогірська лавра (ліворуч), терикон, фрагмент українського степу з кам`яною бабою (праворуч); унизу - квіти соняшнику, шахтарські ліхтар та каска.

На реверсі монети стилізовано зображено пальму Мерцалова у вінку з дубового листя - основні елементи герба Донецької області, по колу розміщено написи: ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1932 РОЦІ (унизу).

 

 

Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz