Коллекция border="0"width="35%"
Четверг, 25.04.2024, 22:20
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2018 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

ХХІІІ зимові Олімпійські ігри  (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена важливій події у світовому спортивному житті - зимовим Олімпійським іграм, що проходитимуть із 9 до 25 лютого 2018 року в південнокорейському місті Пхьончхан. Міжнародні змагання проводяться під егідою Міжнародного олімпійського комітету в рамках олімпійського руху.

На аверсі монети розміщено: стилізований факел у вигляді римської цифри XXІІІ із кольоровим вогнем - одним із символів Олімпійських ігор (використано тамподрук); ліворуч - малий Державний Герб України, над яким напис УКРАЇНА та рік карбування монети - 2018; праворуч на тлі стилізованих сніжинок відображено номінал - 2/ГРИВНІ, унизу праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено: праворуч - фрагмент стилізованої сніжинки, у центрі якої знак Національного олімпійського комітету України, між кристалами сніжинки на матовому тлі розміщено піктограми, що символізують зимові види спорту; ліворуч - напис півколом - ХХІІІ ЗИМОВІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ.

 

Леонід Жаботинський   (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена легендарному українському спортсмену, дворазовому олімпійському чемпіону з важкої атлетики в суперважкій ваговій категорії, чотириразовому чемпіону світу і дворазовому чемпіону Європи, неодноразовому рекордсмену світу, який за спортивну кар`єру встановив 19 світових рекордів, - Леоніду Івановичу Жаботинському.

На аверсі монети розміщено: угорі, на рельєфному тлі - малий Державний Герб України, під яким - напис УКРАЇНА; постать спортсмена з переможно піднятими руками біля штанги; ліворуч від нього на дзеркальному тлі - стилізоване спортивне табло, на якому відображені олімпійський та світовий рекорди; праворуч - рік карбування монети та номінал 2018/2/ГРИВНІ, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу).

На реверсі монети зображено портрет Леоніда Жаботинського, ліворуч від якого роки його життя 1938 - 2016, постать спортсмена зі штангою та напис півколом ЛЕОНІД ЖАБОТИНСЬКИЙ.

 

Олександр Шалімов (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена відомому вченому-хірургу, доктору медичних наук, професорові, академіку Національної академії наук України, одному із засновників української хірургічної школи - Олександру Олексійовичу Шалімову. О. О. Шалімов автор понад 800 наукових праць та 112 винаходів, ініціатор створення в Україні двох науково-дослідних інститутів - у Харкові та Києві. За своє життя провів близько 40 тисяч операцій. Широко відомий у світі своїми роботами. Був членом міжнародного союзу хірургів, Асоціації хірургів України, Австрії, Німеччини. Дійсний член Академії медичних наук України та Нью-Йоркської академії наук.

На аверсі монети розміщено: праворуч - малий Державний Герб України, над яким зображено рік карбування монети 2018; ліворуч від нього - вертикальні написи: УКРАЇНА (угорі) та позначення номіналу 2 ГРИВНІ (унизу); у центрі на дзеркальному тлі - стилізовану композицію: рука хірурга із скальпелем в оточенні `дерева життя` та написи: УЧИСЬ/ ПРОТЯГОМ/ УСЬОГО ЖИТТЯ,/ ПРАЦЮЙ,/ НЕ ВВАЖАЮЧИ СЕБЕ/ НАЙРОЗУМНІШИМ,/ І НЕ ОПУСКАЙ РУК/ У РАЗІ НЕВДАЧІ/ О. ШАЛІМОВ; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу).

На реверсі монети зображено портрет Олександра Шалімова, праворуч від якого вертикальний напис ОЛЕКСАНДР ШАЛІМОВ, червона крапля (використано тамподрук) та його роки життя 1918/2006.

 

Любомир Гузар  (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000

 

Присвячена одному з духовних лідерів нашого народу - Патріарху Любомиру Гузару, якого називають совістю нації. Любомир Гузар народився у Львові, але у 1944 році його родина змушена була емігрувати за кордон. Він вчився та працював в Австрії, США, Італії, а на Батьківщину повернувся після проголошення незалежності України. У 2001 році очолив Українську греко-католицьку церкву. Завдяки Любомиру Гузару було ухвалено рішення про перенесення престолу до Києва й будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового. У 2011 році Любомир Гузар покинув пост Глави Української греко-католицької церкви, але до кінця життя активно займався громадською діяльністю.

На аверсі монети розміщено: Патріарший собор Воскресіння Христового (м. Київ) на дзеркальному тлі стилізованого хрестоподібного проміння; унизу - малий Державний Герб України, праворуч від якого написи: УКРАЇНА/ 2 ГРИВНІ/2018; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (на дзеркальному тлі, ліворуч від собору).

На реверсі монети зображено портрет Любомира Гузара, ліворуч від якого роки його життя 1933/2017 та по колу розміщено написи: ПАТРІАРХ ЛЮБОМИР ГУЗАР (угорі), МОЯ МРІЯ - БУТИ ЛЮДИНОЮ (унизу).

 

Марена дніпровська  (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена прісноводній зграйній донній рибі родини коропових - марені дніпровській, зникаючому виду, ендеміку басейнів Дніпра і Південного Бугу, занесеній до Червоної книги України та Європейського червоного списку.

На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи: УКРАЇНА/2/ГРИВНІ/2018 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено марену дніпровську на тлі водоростей та гальки (кольорове зображення, використано тамподрук) та розміщено написи півколом: МАРЕНА ДНІПРОВСЬКА (угорі), BARBUS BORYSTHENICUS (унизу).

 

100 років Кам`янець-Подільському національному університету імені Івана Огієнка  (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена закладу вищої освіти, історія якого починає свій відлік 17 серпня 1918 року, коли гетьман України Павло Скоропадський підписав закон про заснування університету. Першим ректором університету був відомий учений-мовознавець, професор, активний учасник українського державотворення Іван Огієнко. За роки своєї діяльності університет підготував тисячі фахівців для дошкільних, загальноосвітніх, професійних навчально-виховних закладів, закладів вищої освіти І - IV рівнів акредитації та інших галузей національного господарства.

На аверсі монети розміщено: ліворуч - малий Державний Герб України, над яким рік карбування монети - 2018, під гербом напис УКРАЇНА; у центрі- стилізовану композицію: логотип Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, над яким книги - символ знань; унизу номінал 2/ГРИВНІ; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети розміщено будівлю університету, над якою на тлі стилізованого зображення абрису фортеці - портрет Івана Огієнка та написи: ІВАН ОГІЄНКО - ПЕРШИЙ РЕКТОР УНІВЕРСИТЕТУ (навколо портрету), КАМ`ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ (угорі півколом), НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ/ ІМЕНІ ІВАНА ОГІЄНКА/ 100/ РОКІВ (унизу).

 

100 років Дніпровському національному університету імені Олеся Гончара  (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена закладу вищої освіти ІV рівня акредитації, багатогалузевому навчально-науковому комплексу, спектр наукових досліджень якого охоплює всі пріоритетні напрями розвитку науки і техніки України. Випускники Дніпровського національного університету працюють у різних галузях господарства України, очолюють державні інститути, освітні та наукові структури, виробничі об`єднання, культурні центри, засоби масової інформації.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА; у центрі - композицію: на тлі стилізованої схеми цифра 100, нулі якої зображені у вигляді ромбів, усередині одного з них - супутник та напис ДНУ; під написом 100 - книга - символ знань, унизу номінал ДВІ ГРИВНІ, праворуч на дзеркальному тлі рік карбування монети 2018, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено один із корпусів університету, праворуч роки - 1918/2018, по чотирьох боках ромба на дзеркальному тлі - написи: ДНІПРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. ОЛЕСЯ ГОНЧАРА.

 

Валентин Глушко  (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена видатному інженеру, одному з піонерів ракетно-космічної техніки та творців багаторазової ракетно-космічної системи `Енергія - Буран`, академіку АН УРСР - Валентину Петровичу Глушку (1908 - 1989). Створені видатним конструктором двигуни підіймали і підіймають у повітря літаки, космічні кораблі, ракети-носії. Валентин Глушко - автор більше двохсот наукових праць із питань ракетно-космічної техніки, зокрема двигунобудування, лауреат Державних премій, удостоєний золотої медалі імені Ціолковського.

На аверсі монети розміщено: ліворуч: малий Державний Герб України, праворуч від якого напис: УКРАЇНА (вертикально), під яким - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі - стилізовану композицію: ракетно-космічна система `Енергія - Буран` під час зльоту; праворуч: номінал - 2/ГРИВНІ та рік карбування монети - 2018.

На реверсі монети зображено портрет Валентина Глушка та внизу півколом розміщено написи: ВАЛЕНТИН ГЛУШКО та роки його життя 1908 - 1989.

 

100-річчя Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського  (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена закладу вищої освіти, історія якого починає свій відлік від прийняття Постанови Кримського Крайового Уряду `Про заснування Таврійського університету`. Після прийняття Постанови Таврійський університет було укомплектовано і 14 жовтня 1918 року урочисто відкрито у Сімферополі. За роки своєї діяльності університет розвивав такі наукові напрями як здоров`я людини, охорона навколишнього середовища, ресурсозберігаючі технології, інформаційні системи. У листопаді 2015 року Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського переміщено до Києва з анексованого Криму.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі - логотип Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського по обидва боки від якого роки: 1918 та 2018; унизу номінал 2/ГРИВНІ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети розміщено будівлю міського театру, у якій 14 жовтня 1918 року відбулося урочисте відкриття університету, на тлі будівлі, праворуч - портрет В. І. Вернадського та написи: ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (угорі півколом), ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО (унизу півколом), 100 РОКІВ (під будівлею), 14 жовтня 1918 року (ліворуч).

 

Ольга Авілова  (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена видатному доктору, педагогу, Заслуженому лікарю України - Ользі Матвіївні Авіловій, яка є одним із засновників торакальної хірургії в Україні. О. Авілова - перший завідувач кафедри пульмонології, засновник наукової школи реконструктивної хірургії трахеї та бронхів, організатор Київського міського пульмонологічного центру, автор понад 300 наукових праць.

На аверсі монети розміщено: на дзеркальному тлі стилізовану композицію, що символізує торакальну хірургію, один з елементів композиції - кольоровий (використано тамподрук); унизу: малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА; під ними: номінал - 2/ГРИВНІ та рік карбування монети - 2018; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети зображено портрет Ольги Авілової, під яким написи: ОЛЬГА/АВІЛОВА/1918 - 2009.

 

Серце віддаю дітям (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського)  (2018)

 

  

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена видатному українському педагогу, публіцисту, дитячому письменнику, 100-річний ювілей якого включено до пам`ятних дат, що відзначаються на рівні ЮНЕСКО - Василю Олександровичу Сухомлинському. В. Сухомлинський увійшов в історію української школи як творець `школи радості` - оригінальної системи освіти і виховання дітей, що спирається на ідеї самоцінності й неповторності кожної особистості, вільного її розвитку. Ідеї, запропоновані Василем Сухомлинським, лягли в основу нової української школи, що впроваджується в Україні.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА (півколом), рік карбування монети - 2018 (над гербом); у центрі на дзеркальному тлі - зображено портрет В. О. Сухомлинського, праворуч номінал - 2/ГРИВНІ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; написи півколом на матовому тлі: ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ (ліворуч), 1918 - 1970 (під портретом).

На реверсі монети розміщено серце, у центрі якого напис: ВІДДАЮ ДІТЯМ, навколо серця - стилізовані персонажі з оповідань В. Сухомлинського.

 

100 років Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика  (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена провідному закладу післядипломної освіти, сучасному науковому центру, який здійснює підготовку фахівців, наукових і педагогічних кадрів та підвищення кваліфікації лікарів, провізорів і молодших медичних спеціалістів для сфери охорони здоров`я. Академія є правонаступником Клінічного інституту для удосконалення лікарів, який був одним із перших навчальних і наукових закладів, утвореним у листопаді 1918 року за ініціативи медичної громадськості Києва - Спілки київських лікарів.

На аверсі монети розміщено: угорі - напис УКРАЇНА, під яким - малий Державний Герб України; у центрі - на тлі стилізованих хреста і земної кулі - символ медицини - чаша зі змією, рік карбування монети - 2018 (ліворуч) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч); унизу - номінал 2/ГРИВНІ; на дзеркальній поверхні девіз академії українською мовою та латиною: СТАБІЛЬНІСТЬ·ДОСКОНАЛІСТЬ·ВІДДАНІСТЬ (ліворуч півколом) VIRTUS·EXCELLENTIA·FIDELITAS (праворуч півколом).

На реверсі монети розміщено: угорі в медальйоні портрет П. Л. Шупика, написи: НАЦІОНАЛЬНА/ стилізовано МЕДИЧНА (буква М - червона, використано тамподрук)/ АКАДЕМІЯ/ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ/ ІМЕНІ П. Л. ШУПИКА; унизу книга, по обидві сторони від якої роки: 1918 та 2018.

 

ХІІ зимові Паралімпійські ігри  (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена зимовим Паралімпійським іграм 2018 року, що проводилися у південнокорейському місті Пхьончхан з 09 до 18 березня. Збірна України на цих змаганнях була представлена 33 спортсменами, які вибороли 22 нагороди: сім золотих, сім срібних і вісім бронзових та зайняли шосте місце в загальному рейтингу ігор і четверте місце за загальною кількістю медалей.

На аверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовані три медалі з жовто-блакитними стрічками (використано тамподрук); ліворуч від яких на матовому тлі - малий Державний Герб України, під яким написи: УКРАЇНА/2 ГРИВНІ, праворуч - рік карбування монети 2018, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено паралімпійця під час змагань, ліворуч - на матовому тлі логотип Національного Паралімпійського комітету України; угорі півколом написи: ХІІ ЗИМОВІ ПАРАЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2018/ЗБІРНА УКРАЇНИ/ 22 МЕДАЛІ.

 

Іван Нечуй-Левицький  (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена видатному українському письменнику, перекладачу, педагогу - Івану Семеновичу Левицькому (літературні псевдоніми І. Нечуй-Левицький, І. Нечуй). І. Нечуй-Левицький увійшов в історію літератури як видатний майстер художньої прози, який створив високохудожні соціально-побутові оповідання та повісті, увів нові теми й мотиви, змалював їх яскравими художніми засобами: `Микола Джеря`, `Кайдашева сім`я`, `Старосвітські батюшки та матушки`, `Афонський пройдисвіт`, `Поміж ворогами`, `Хмари`, `Над Чорним морем` та багато інших. Івана Семеновича вважають пропагандистом української національної ідеї і національної літератури.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України; праворуч на дзеркальному тлі - портрет І. Нечуя-Левицького, поруч з яким - стилізована парасоля (його незмінний атрибут), що нагадує письменницьке перо, ліворуч: номінал монети 2/ГРИВНІ, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; написи по колу: УКРАЇНА (угорі ліворуч), праворуч - ІВАН НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ 1838 - 1918; унизу ліворуч - рік карбування монети 2018.

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовану композицію: дерево життя, по обидва боки від якого глечики, з яких ллється вода, що підживлює дерево; по колу - вислів письменника: ЛЮДИНА БЕЗ НАЦІОНАЛЬНОСТІ, ЯК ДЕРЕВО БЕЗ КОРІННЯ: ВОНО ЗАЧУЧВЕРІЄ І ВСОХНЕ.

 

Олексій Коломійченко  (2018)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена доктору медичних наук, професору, ученому-отоларингологу, який створив наукову школу отоларингології в Україні, - Коломійченку Олексію Сидоровичу. Олексій Сидорович - організатор та перший директор Київського науково-дослідницького інституту отоларингології. Зробив значний внесок у розробку тонзилярної проблеми, діагностику й лікування пониженого слуху, запальних процесів середнього вуха, консервативної терапії основних захворювань вуха, горла, носа, професійної патології органів слуху тощо. Започаткував досліди, спрямовані на клінічне застосування ультразвуку і лазерного випромінювання для діагностики й лікування оториноларингологічних захворювань.

На аверсі монети розміщено: на дзеркальному тлі стилізовану композицію: на прямокутнику декоративне зображення людського профілю, на якому символічно виділено органи, які лікував вчений; вертикальний напис УКРАЇНА (ліворуч), праворуч від якого - малий Державний Герб України; унизу: номінал та рік карбування монети - 2/ГРИВНІ/2018; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет О. С. Коломійченка, перед яким - мікроскоп (праворуч); ліворуч вертикальні написи ОЛЕКСІЙ КОЛОМІЙЧЕНКО; угорі та унизу ? роки його життя: 1898 і 1974.

 

 

Продовження

Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz