Коллекция border="0"width="35%"
Пятница, 29.03.2024, 02:55
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2018 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

Захисникам Донецького аеропорту (2018)

 

 

 

Номінал - 10 гривень  
Метал - сплав на основі цинку
Маса, гр - 12.4
Діаметр, мм - 30
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 1 000 000

 

Присвячена вшануванню мужності та героїзму захисників Донецького аеропорту - `кіборгам`, які обороняли його протягом 242 днів, що стало символом самовідданої боротьби за територіальну цілісність України.

На аверсі монети розміщено: угорі ліворуч - напис УКРАЇНА (півколом), під яким рік карбування монети (2018) та малий Державний Герб України; у центрі - стилізовану композицію: дві чоловічі руки зі зброєю різних епох, що символізує захисників України різних часів; на дзеркальному тлі написи: ЗА ЧЕСТЬ! ЗА СЛАВУ! ЗА НАРОД!; унизу ліворуч - номінал 10/ГРИВЕНЬ на стилізованому фрагменті щита; праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію із зображенням захисника аеропорту на тлі напівзруйнованої вежі, над якою майорить український прапор; праворуч - прострілена арматура з вертикальними написами: КІБОРГИ. UA/ 26o05o2014/21o01o2015.

 

День українського добровольця  (2018)

 

 

 

Номінал - 10 гривень  
Метал - сплав на основі цинку
Маса, гр - 12.4
Діаметр, мм - 30
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 1 000 000

 

Присвячена самовідданості, мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України - учасникам добровольчих формувань, які стали гордістю українського народу.

На аверсі монети розміщено: угорі на рельєфному тлі - напис УКРАЇНА, під яким - малий Державний Герб України, ліворуч і праворуч від якого цифри року карбування - 2018; у центрі - стилізовану композицію: над схрещеними мечами зображено Фенікса як символ відродження; унизу - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України та півколом номінал - ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети на рельєфному тлі зображено карту України з написом ХТО, ЯКЩО НЕ МИ; по колу розміщено напис ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ.

 

100 років утворення Товариства Червоного Хреста України  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена організації, вікова історія діяльності якої наповнена милосердям, людяністю, співчуттям. Основоположні принципи Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, якими керується товариство, забезпечують надання допомоги всім нужденним без дискримінації за національною, расовою, статевою, релігійною, мовною, класовою ознаками чи політичними переконаннями. Червоний Хрест розвиває волонтерський рух, поширює знання про міжнародне гуманітарне право, навчає населення навичкам надання першої допомоги тощо.

На аверсі монети на дзеркальному тлі стилізованого хреста розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА; принципи та цінності, якими керується Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця - ГУМАННІСТЬ/ НЕУПЕРЕДЖЕНІСТЬ/ НЕЙТРАЛЬНІСТЬ/ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ/ ДОБРОВІЛЬНІСТЬ/ ЄДИНІСТЬ/ УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ; унизу: номінал 5/ГРИВЕНЬ та рік карбування монети - 2018, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети розміщено: емблему Червоного Хреста (використано тамподрук), над якою - стилізована гілка калини (деякі ягідки - червоні), під гілкою роки: 1918 (ліворуч) та 2018 (праворуч), написи по колу: УТВОРЕННЯ ТОВАРИСТВА (угорі) ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ (унизу).

 

Літак Ан-132  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена багатоцільовому літаку Ан-132, який призначений для виконання широкого спектра завдань. Літак створений колективом Державного підприємства `Антонов` завдяки багаторічному досвіду і використанню новітніх авіаційних технологій.

На аверсі монети розміщено: угорі - напис УКРАЇНА, під яким малий Державний Герб України; у центрі - стилізовану композицію: сонце, стилізоване крило та птахи; унизу номінал - 5/ ГРИВЕНЬ, рік карбування монети - 2018 (праворуч) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч).

На реверсі монети у центрі на дзеркальному тлі зображено літак Ан-132 та написи: ЛІТАКИ УКРАЇНИ (угорі) АН-132, AN-132 (унизу), між якими розміщено логотип `АН`.

 

100-річчя створення Українського військово-морського флоту  (2018)

 

 

 

Номінал - 10 гривень  
Метал - сплав на основі цинку
Маса, гр - 12.4
Діаметр, мм - 30
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 1 000 000

 

Присвячена 100-річчю створення Українського військово-морського флоту`. Центральною Радою на початку 1918 року було прийнято ряд важливих військово-морських законів, які на той час мали декларативний характер, у тому числі один із найголовніших - `Тимчасовий закон про флот`. 29 квітня 1918 року адмірал М. Саблін - командуючий Чорноморським флотом, ураховуючи настрої більшості українських моряків, офіційно проголосив увесь Чорноморський флот у Севастополі та Криму флотом УНР та наказав підняти український прапор. Цей день став видатним для українського державного флоту та святом українського моря, днем, коли `ціла українська фльота виявила свою приналежність до Батьківщини`.

На аверсі монети розміщено: угорі на матовому тлі: малий Державний Герб України, ліворуч від якого вертикальні написи: УКРАЇНА та номінал - 10 ГРИВЕНЬ; рік карбування - 2018; праворуч на дзеркальному тлі - стилізовані прапор військово-морського флоту України тих часів та абрис військового корабля на хвилях, ліворуч від якого - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на тлі стилізованих хвиль розміщено напис 100, у нулях якого - роза вітрів (векторна діаграма, яка характеризує напрямки вітру) та тризуб, накладений на якір, по обидві сторони від якого роки: 1918, 2018. Розміщено написи: СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО (угорі), ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКОГО ФЛОТУ (унизу).

 

Автономна Республіка Крим  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 45 000

 

Присвячена автономній адміністративно-територіальній одиниці на півдні України, розташованій на Кримському півострові, який омивається водами Чорного та Азовського морів. Крим має величезний курортно-рекреаційний потенціал, який забезпечують природні курортні фактори та унікальні ландшафти, славиться численними пам`ятками археології, історії, культури, архітектури та містобудування. Багата історія Криму та народів, що сформували його сьогоднішнє етнічне обличчя, - українців, кримських татар, росіян, греків, вірмен та інших етнічних та етноконфесійних громад. У 2014 році Автономну Республіку Крим було підступно окуповано Російською Федерацією. Насильницька анексія Криму не визнається Українською державою і міжнародною спільнотою, які вважають півострів тимчасово окупованою територією. Пам`ятна монета продовжує серію, присвячену областям і територіальному устрою нашої держави.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі - композицію, що символізує Крим: Ведмідь-гора (Аю-Даг), праворуч від якої - рік карбування монети 2018; на тлі стилізованих хвиль - античний корабель, під яким - Ханський палац у Бахчисараї, альтанка в Херсонесі, де відбулося хрещення князя Володимира (ліворуч), унизу - гроно винограду, амфора, татарська та антична монети, квіти гірської лаванди.

На реверсі монети зображено стилізовану карту України на тлі орнаменту з твору `Таріль` автора Рустема Скибіна, по колу розміщено написи: АВТОНОМНА РЕСПУБЛІКА КРИМ (угорі), УКРАЇНА (унизу).

 

100-річчя випуску перших поштових марок України  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000

 

Присвячена шагам - розмінному грошовому знаку Української Народної Республіки, що дорівнював 1/100 гривні та випускався у вигляді марок номіналом 10, 20, 30, 40, 50 шагів. Шаги попередньо задумувалися лише як поштові марки. Але за часів Центральної Ради в Україні відчувалася різка нестача дрібних розрахункових знаків, потреба в яких зростала місяць у місяць. На підставі закону Центральної Ради від 18 квітня 1918 року були випущені марки-шагівки, що вживалися замість монет, які зникли з обігу.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, праворуч від якого написи УКРАЇНА/2018, під якими відтворено фрагмент марки 30 шагів, ліворуч - номінал монети 5 ГРИВЕНЬ (вертикальний напис) та написи: 1918, ХОДИТЬ/НАРІВНІ/З ДЗВІНКОЮ/МОНЕТОЮ; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу).

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено кольорове зображення марки 50 шагів (використано тамподрук) та написи: ПЕРШІ ПОШТОВІ МАРКИ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ (по колу), 100 РОКІВ (унизу).

 

100 років Національній академії наук України  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена багатьом поколінням учених Національної академії наук України, яка створена в листопаді 1918 року як Українська академія наук та є вищою науковою самоврядною організацією, найбільшим вітчизняним центром наукових досліджень. Учені Національної академії наук принесли на вівтар науково-технічного прогресу чимало результатів фундаментальних і прикладних досліджень світового рівня. Багате історичне минуле та потужний науковий і науково-технічний потенціал дають їй можливість бути одним із провідних наукових центрів світу, зберігати академічні традиції в організації наукових досліджень.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України (угорі ліворуч), під яким напис УКРАЇНА, угорі праворуч - номінал: 5/ГРИВЕНЬ; у центрі на матовому тлі написи: ЗАКОН/ УКРАЇНСЬКОЇ/ ДЕРЖАВИ/ ПРО ЗАСНУВАННЯ/ УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ НАУК/ В М. КИЄВІ/ ЗАТВЕРДЖУЮ/ ПАВЛО СКОРОПАДСЬКИЙ/ 14 ЛИСТОПАДА 1918 РОКУ М. КИЇВ, під написами факсиміле П. Скоропадського; унизу - відбиток печатки Української держави, по обидва боки від якого роки 1918 та 2018; внизу логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено портрет Володимира Вернадського на тлі будівлі Президії Національної академії наук України, над якою написи: НАЦІОНАЛЬНА/ АКАДЕМІЯ НАУК/ УКРАЇНИ; унизу зображено стилізовану цифру 100, в нулі якої вписано роки: 1918 та 2018.

 

100 років з часу створення Кобзарського хору  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена Кобзарському хору - українському музичному професійному колективу, створеному у 1918 році під керівництвом бандуриста Василя Ємця. З Кобзарським хором пов`язують свою історію Національна заслужена капела бандуристів України імені Г. І. Майбороди та Українська капела бандуристів ім. Тараса Шевченка (має осередок у місті Детройт, США). Кобзарське мистецтво вражає прагненням до самобутньої самодостатності та духом нескореності. Діяльність колективів популяризує культурну спадщину України, за що свого часу обидва колективи стали лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка.

На аверсі монети розміщено: угорі на дзеркальному тлі напис УКРАЇНА, під яким - малий Державний Герб України, по обидва боки від якого роки: 1918 та 2018, на рельєфному тлі номінал монети - 5 ГРИВЕНЬ, під яким стилізована композиція: на тлі квіткового орнаменту - сім бандур; по колу написи: ВИТОКИ o КОБЗАРСЬКИЙ ХОР (угорі); НАЦІОНАЛЬНА ЗАСЛУЖЕНА КАПЕЛА БАНДУРИСТІВ УКРАЇНИ ІМ. Г. І. МАЙБОРОДИ; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч).

На реверсі монети розміщено символічну композицію: стилізований фрагмент бандури зі струнами, праворуч - вінок, над яким напис: ПОВІЙ, ВІТРЕ, НА ВКРАЇНУ…. По колу написи: УКРАЇНСЬКА КАПЕЛА БАНДУРИСТІВ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА, ВИТОКИ o КОБЗАРСЬКИЙ ХОР o 1918.

 

Меджибізька фортеця  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Пам`ятна монета, присвячена одній з найстаріших фортифікаційних споруд, зведеній у мальовничому куточку Хмельниччини, на мисі, утвореному річками Південний Буг і Бужок - Меджибізькому замку-фортеці. Фортеця протягом століть змінювала своїх власників та риси, проте залишилася легендарною пам`яткою.

На аверсі монети розміщено: угорі напис - УКРАЇНА, під яким малий Державний Герб України, по обидва боки якого цифри 20 та 18, у центрі композицію: щит із зображенням вежі, по обидва боки якого стилізована карта місцевості із написами: р. Бог (ліворуч), р. Божок (праворуч) - давнє написання назв річок, унизу на стрічці напис - УКРАЇНСЬКИЙ ЩИТ ЄВРОПИ; унизу на тлі абрису зубців палацу номінал - 5/ГРИВЕНЬ; ліворуч логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено могутню Меджибізьку фортецю (вигляд з висоти пташиного польоту), угорі написи: МЕДЖИБІЗЬКА ФОРТЕЦЯ ХІІ-ХVІ СТ.

 

До новорічних свят  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000

 

Присвячена новорічно-різдвяним святам - веселому, радісному періоду, що вирізняється своєю особливою обрядовістю, багатством фольклору, етнографічною самобутністю. Новий рік - це не просто переддень нових 12 місяців, а одне з найдавніших і найзагадковіших свят, очікування і відзначення якого пов`язані зі світом добрих казок і магії. У загальнолюдській культурній традиції це подія, що впродовж століть відзначається в усіх країнах і на всіх континентах. В Україні новорічно-різдвяні святкування мають особливу тривалу історію, багату різноманітну атрибутику та зберегли давні традиції.

На аверсі монети на дзеркальному тлі розміщено: угорі напис - УКРАЇНА, під яким малий Державний Герб України, у центрі - три ангели; ліворуч - рік карбування монети 2018; унизу - номінал 5/ГРИВЕНЬ; по колу - стилізоване зображення сніжинок та зірочок; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети зображено кольорову різдвяну зірку (використано тамподрук) - один із символів народного обряду колядування, стародавній символ сонця, вогню і тепла; навколо зірки напис: З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

 

Місто Київ  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 45 000

 

Присвячена столиці незалежної України, одному з найбільших і найдавніших міст Європи, розташованому на обох берегах Дніпра. Здавна місто мало таку магічну силу, що багато видатних людей освідчувалися йому в любові. Місто славиться численними пам`ятками культури, археології, історії, архітектури та містобудування різних епох. Сьогодні Київ - політичний, соціально-економічний, транспортний та освітньо-науковий центр країни, окрема адміністративно-територіальна одиниця в складі України й адміністративний центр Київської області. Місце розташування центральних органів влади України, іноземних місій, штаб-квартир більшості підприємств і громадських об`єднань, що працюють в Україні.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі - стилізовану композицію, що символізує Київ: угорі ліворуч - Парковий міст - пішохідний міст через Дніпро, який з`єднує центральну частину Києва з парковою зоною та пляжами Труханового острова; праворуч - Софійський собор та його дзвіниця; у центрі - будівля Верховної Ради України, праворуч від якої - рік карбування монети 2018; колона Магдебурзького права (ліворуч), герб Києва (ХV ст.), найстаріше зображення якого міститься в гербовнику Конрада Ґрюненберґа; каштанова гілочка - символ Києва (унизу).

На реверсі монети розміщено: Архангела Михаїла - покровителя Київської землі, міста Києва, зображення якого міститься на гербах Києва, Київського князівства, Київського воєводства, Київської губернії; написи МІСТО КИЇВ (угорі), декоративні елементи (унизу).

 

Місто Севастополь  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 45 000

 

Присвячена місту зі спеціальним статусом, місту-герою, розташованому у південно-західній частині Кримського півострова, навколо унікальної Севастопольської бухти. Місто має давню історію, що сягає корінням глибин античної цивілізації, свідками якої є руїни Херсонеса Таврійського - античного і візантійського міста. Святиня українського православ`я - місце хрещення київського князя Володимира, за однією з версій, також знаходиться на території нинішнього Херсонеса (місто Корсунь за давньоруськими джерелами). У 2014 році Автономну Республіку Крим і місто Севастополь було підступно окуповано Російською Федерацією. Насильницька анексія Криму не визнається Українською державою і міжнародною спільнотою, які вважають півострів тимчасово окупованою територією.

На аверсі монети розміщено: написи півколом УКРАЇНА (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), у центрі - малий Державний Герб України, під яким - рік карбування монети 2018; праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено: угорі напис СЕВАСТОПОЛЬ; композицію, що символізує місто: вітрильне судно (угорі), під яким - один із символів міста - міст, побудований на початку ХХ ст., якірний хрест, корабельна гармата і піраміда з ядер (ліворуч), над якою - колони Херсонеса; унизу - декоративні елементи у вигляді виноградних грон та листя.

 

 

Поиск
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz