Коллекция border="0"width="35%"
Четверг, 28.03.2024, 15:45
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 10 ГРИВЕНЬРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

Благовіщення  (2008)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 8 000

 

Присвячена одному із значних свят православ`я - Благовіщенню, яке відзначається 7 квітня.

На аверсі монети угорі зображено малий Державний Герб України та напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі - стилізований оклад Євангелія, ліворуч і праворуч від якого - лілеї, що асоціюються з Дівою Марією, та розміщено написи: 10, ГРИВЕНЬ, а також позначення металу та його проби - Ag 925, вага в чистоті - 31,1, рік карбування монети - 2008 (унизу) та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено багатофігурну композицію - перший весняний хоровід, угорі - сцена Благовіщення та півколом праворуч розміщено напис: БЛАГОВІЩЕННЯ.

 

Гриф чорний  (2008)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 7 000

 

Присвячена грифу чорному (ряд - Соколоподібні, родина - Яструбові) - єдиному виду роду, який гніздиться тільки в Південному Криму. Ареал виду охоплює Південну Європу та Азію (гірські райони). Грифа чорного занесено до Червоної книги України та Європейського Червоного списку.

На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ/ БАНК/ УКРАЇНИ/ 10/ ГРИВЕНЬ/ 2008, а також позначення металу та його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1, крім того, логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено грифа з пташеням у гнізді та півколом розміщено написи: AEGYPIUS MONACHUS (угорі) та ГРИФ ЧОРНИЙ (унизу).

 

225 років м.Севастополь  (2008)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 5 000

 

Присвячена важливому морському порту і фортеці - Севастополю (з грецької - місто слави), заснованому в 1783 р. поблизу колишньої грецької колонії Херсонесу. Це найбільший морський торговий, рибний порт, промисловий, науково-технічний і культурно-історичний центр півдня України.

На аверсі монети зображено перехрещені якорі та корабельну гармату, які символізують місто як військово-морський порт і фортецю, під гарматою - стилізовані виноградні грона і листя; угорі - малий Державний Герб України і півколом напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу - ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ, над номіналом - 2008, а також позначення металу, його проби Ag 925, маси в чистоті 31,1 і логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено Графську пристань (унизу), фортифікаційну споруду, над якою - герб міста та напис півколом СЕВАСТОПОЛЬ, праворуч на тлі стилізованого моря - легендарний бріг `Меркурій` та унизу напис - РІК ЗАСНУВАННЯ/1783.

 

Ластівчине гніздо  (2008)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 5 000

 

Присвячена одній з перлин Південного Криму - Ластівчиному гнізду, побудованому в 1912 році інженером-архітектором Шервудом.

На аверсі монети зображено морську хвилю і чайку, угорі - малий Державний Герб України та півколом напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, розміщено написи: 10/ ГРИВЕНЬ/ 2008 а також унизу логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на тлі гори і моря зображено пам`ятку архітектури - Ластівчине гніздо на скелі та розміщено напис - ЛАСТІВЧИНЕ ГНІЗДО (ліворуч).

 

Родина Терещенків  (2008)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 7 000

 

Присвячена видатному українському роду Терещенків, який походить зі славного міста українського козацтва Глухова і залишив глибокий слід в історії України. Терещенки незмінно дотримувалися девізу на своєму родовому гербі - `Прагнення до суспільної користі`, були відомими підприємцями і меценатами.

На аверсі монети вгорі розміщено малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, під яким - позначення металу, його проби - Ag 925, вага в чистоті - 31,1 (праворуч), логотип Монетного двору (ліворуч); у центрі монети зображено вензель з ініціалами Миколи Терещенка, унизу номінал монети та рік її карбування - 10 ГРИВЕНЬ/2008.

На реверсі монети на тлі символічних атрибутів, що свідчать про діяльність представників роду Терещенків, зображено портрети таких його яскравих особистостей, як 0 Артемій, Микола, Варвара та Федір, праворуч - герб роду і напис РОДИНА/ТЕРЕЩЕНКІВ.

 

На шляхах до незалежності. Українсько-шведські воєнно-політичні союзи XVII-XVIII ст.  (2008)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - гладкий із заглибленим написом

Тираж, штук - 5 000

 

Випущена з нагоди укладання українсько-шведських союзів, а саме Корсунської угоди 1657 року, Великобудищанського трактату 1709 року, та на відзначення 300-річчя подій, пов`язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана Івана Мазепи. Ці міжнародні угоди були спрямовані на здобуття державної незалежності Української держави.

На аверсі монети вгорі розміщено напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, малий Державний Герб України, під яким номінал монети та рік карбування - 10/ ГРИВЕНЬ/2008, стилізоване зображення сувоїв з печатками, що символізують українсько-шведські воєнно-політичні союзи.

На реверсі монети на тлі прапорів зображено портретний ряд - гетьмани Богдан Хмельницький та Іван Мазепа, королі Карл XІІ та Карл X Густав (зліва направо) - найбільш знакові персони відповідного історичного періоду.

 

10 років внесенню до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО історичного центру міста Львова  (2008)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 5 000

 

Присвячена 10-річчю внесення до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО ансамблю історичного центру міста Львова. Перша документальна згадка про Львів датується 1256 роком, який і вважається датою його заснування. Місто немов причаровує своєю багатовіковою історією та красою. Дивовижні пам`ятки архітектури зустрічаються тут на кожному кроці і утворюють разом один з найкрасивіших історико-архітектурних заповідників Європи.

На аверсі монети зображено декоративну скульптуру Слави з фасаду приміщення Львівського Державного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької; розміщено: угорі - малий Державний Герб України, написи півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), позначення металу, його проби - Ag 925, вага в чистоті - 31,1 (ліворуч), рік карбування монети - 2008 та логотип Монетного двору (праворуч).

На реверсі монети зображено стилізовану композицію з п`яти веж міста Львова: вежі Вірменської церкви, вежі Успенської церкви, міської Ратуші, вежі латинської Катедри, вежі Бернардинського монастиря (зліва направо), на тлі якої - герб міста та розміщено написи: угорі півколом - 10 РОКІВ У РЕЄСТРІ СВІТОВОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО, ЛЬВІВ - унизу.

 

Глухів  (2008)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 7 000

 

Присвячена одній з гетьманських столиць - Глухову. Історичне минуле Глухова тісно пов`язане з процесами державо- і правотворення. З 1708 року місто стає постійною резиденцією гетьманів Лівобережної України - І.Скоропадського, П.Полуботка, Д.Апостола, К.Розумовського. У Глухові перебували перша Малоросійська колегія (1722 - 1727), правління гетьманського уряду (1734 - 1750) та друга Малоросійська колегія (1764 - 1782), тут діяли Генеральна військова канцелярія, Генеральний суд, інші державні органи.

На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України (угорі), під яким рік карбування монети - 2008, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі зображено гармату і дзвін, які виготовлялися у Глухові, унизу номінал - 10/ГРИВЕНЬ, позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 (ліворуч) та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети зображено стилізовану панораму міста, у центрі якої - Київська брама міської фортеці; угорі півколом напис - ГЕТЬМАНСЬКА СТОЛИЦЯ, під ним - герб міста та чотири портрети гетьманів, під якими - написи: ІВАН/СКОРОПАДСЬКИЙ, ПАВЛО/ПОЛУБОТОК, ДАНИЛО/АПОСТОЛ, КИРИЛО/РОЗУМОВСЬКИЙ, унизу між стилізованими фрагментами орнаменту розміщено напис ГЛУХІВ.

 

Храмовий комплекс у с.Буки (2008)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - гладкий із заглибленим написом

Тираж, штук - 5 000

 

Приурочена побудові й освяченню православного храмового комплексу, до якого входять церква Св. Євгенія Великомученика, дзвіниця Св. Даниїла, каплиці Св. Миколая та Св. Олександра у с. Буки Сквирського району на Київщині.  Архітектор храмового комплексу - Іван Миколайович Суслов, християнин і патріот, лауреат Державної премії України в галузі архітектури.

На аверсі монети в центрі зображено великого князя київського Володимира Святославовича з хрестом та моделлю храму в руках, ліворуч та праворуч від якого розміщено написи півколом: по внутрішньому колу угорі - ВОЛОДИМИР ВЕЛИКИЙ, унизу - БУДІВНИЧИЙ ПРАВОСЛАВ`Я, по зовнішньому колу угорі - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу - ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ та розміщено: малий Державний Герб України (угорі), рік карбування монети - 2008 (ліворуч), стилізована зірка (праворуч).

На реверсі монети зображено православний храмовий комплекс, домінантою якого є храм Св. Євгенія Великомученика та розміщено написи: угорі півколом - УКРАЇНА/ ВІДРОДЖЕННЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ДУХОВНОСТІ, унизу - на дзеркальному тлі, що стилізовано зображує річку Роставицю, - ПРАВОСЛАВНИЙ ХРАМОВИЙ КОМПЛЕКС/ ЦЕРКВА СВ. ЄВГЕНІЯ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА/ ОСВЯЧЕНА В 2007 РОЦІ/ КИЇВЩИНА/ СКВИРА с. БУКИ.

 

Поиск
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz