Коллекция border="0"width="35%"
Четверг, 28.03.2024, 13:10
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 5 ГРИВЕНЬРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

Любомир Гузар  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 15,55

Діаметр, мм - 33

Гурт - гладкий із заглибленим написом

Тираж, штук - 2 000

 

Присвячена Патріарху Любомиру Гузару - одному з духовних світочів українського народу, людині, яку справедливо називають совістю нації. Любомир Гузар народився у Львові, але у 1944 році його родина змушена була емігрувати за кордон. Він вчився та працював в Австрії, США, Італії, а на Батьківщину повернувся після проголошення незалежності України. У 2001 році очолив Українську греко-католицьку церкву. Завдяки Любомиру Гузару було ухвалено рішення про перенесення престолу до Києва й будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового. Для мільйонів українців багато важило мудре слово Блаженнішого Любомира (Гузара). Навіть відійшовши від справ управління Українською греко-католицькою церквою, Любомир Гузар залишався авторитетним громадським лідером, активно відгукувався на всі важливі події в житті України і світу.

На аверсі монети розміщено: Патріарший собор Воскресіння Христового (м. Київ) на дзеркальному тлі стилізованого хрестоподібного проміння; унизу - малий Державний Герб України, праворуч від якого написи: УКРАЇНА, номінал - 5 ГРИВЕНЬ та рік карбування монети - 2018.

На реверсі монети зображено портрет Любомира Гузара, ліворуч від якого роки його життя 1933/2017 та по колу розміщено написи: ПАТРІАРХ ЛЮБОМИР ГУЗАР (угорі), МОЯ МРІЯ - БУТИ ЛЮДИНОЮ (унизу).

 

Дельфін  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 15,55

Діаметр, мм - 33

Гурт - гладкий із заглибленим написом

Тираж, штук - 4 000

 

Присвячена дельфіну, зображення якого втілено на пам`ятках культури різних епох, що існували на території України. Ці культури зробили вагомий внесок у світову мистецьку скарбницю. На території сучасної України впродовж тисячоліть проживали племена й народи, які творили самобутню культуру, передаючи її у спадок наступним поколінням . Вірування та релігії демонстрували шанобливе ставлення людей до природи, зокрема до тварин.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, під яким рік карбування монети 2018 та номінал 5/ГРИВЕНЬ; у центрі - позолочене зображення (елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0004 г) дельфіна - фібула у вигляді дельфіна з Ногайчинського кургану (сарматська доба), під ним - ольвійську монету (IV ст. до н. е.).

На реверсі монети ліворуч на дзеркальному тлі зображено дельфіна, стилізовані хвилі (унизу), праворуч від яких - вертикальний напис ДЕЛЬФІН, праворуч на матовій поверхні розміщено ольвійську монету із зображенням дельфіна.

 

Вепр  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 15,55

Діаметр, мм - 33

Гурт - гладкий із заглибленим написом

Тираж, штук - 4 000

 

Присвячена вепру, зображення якого втілено на унікальних пам`ятках давніх культур, що існували на території України. Ці культури зробили вагомий внесок у світову мистецьку скарбницю. Безцінні пам`ятки культури давніх епох розповідають про те, як люди вчилися працювати з природними матеріалами та намагалися наділити їх силою за допомогою символів - зображень звірів, птахів, людей тощо.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, під яким рік карбування монети 2018 та номінал 5/ГРИВЕНЬ; у центрі - позолочене зображення (елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0005 г) вепра - скіфська скульптурна золота фігурка кінця IV ст. до н. е., під яким на матовому тлі сцена терзання з Пекторалі (середина IV cт. до н. е., курган Товста Могила).

На реверсі монети ліворуч на дзеркальному тлі зображено вепра, праворуч від якого на матовому тлі - вертикальний напис ВЕПР (угорі) та стилізований фрагмент скіфської пластини із зображенням вепра (праворуч).

 

Людина, час, простір  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 Гривень

Метал - срібло (Ag 999)

Маса, гр - 15,55

Діаметр, мм - шестигранна

Гурт - гладкий

Тираж, штук - 4 000

 

Пам`ятна монета, що входить до набору `До 100-річчя Національної академії наук України` присвячена науці - найважливішому чиннику технічного та соціально-культурного прогресу, невід`ємній складовій духовної культури людства, яке вступило в епоху інформації.

На аверсі монети `Людина, час, простір` розміщено: ліворуч: рік карбування монети 2018, малий Державний Герб України та написи UKRAINE/УКРАЇНА (вертикально); праворуч - номінал монети П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ, позначення металу, маси монети в чистоті - Ag 999 15,55 (вертикально) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу); на тлі стилізованого зображення геліоцентричної системи світу як символу розвитку астрономії та філософії - рівняння Ейнштейна E=mc? (зв`язок між енергією та масою будь-якої речовини), що символізує теорію відносності, під якою на фіолетовому тлі, заповненому зображенням подвійної спіралі - символу генома людини (використано тамподрук), - Вітрувіанська людина з малюнка Леонардо да Вінчі, що символізує `канонічні пропорції` (локальна позолота).

На реверсі монети розміщено: на тлі стилізованої схеми нуклеїнових кислот - годинник як символ вічності, часу та його швидкоплинності, у центрі якого - дзеркальні силуети чоловіка і жінки, над якими на чорному тлі зображено переплетені кольорові символи жіночої та чоловічої статі (використано тамподрук); вертикальні написи: THE HUMAN o TIME o SPACE (ліворуч) та ЛЮДИНА o ЧАС o ПРОСТІР (праворуч).

 

Ера технологій  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 Гривень

Метал - срібло (Ag 999)

Маса, гр - 15,55

Діаметр, мм - шестигранна

Гурт - гладкий

Тираж, штук - 4 000

 

Пам`ятна монета, що входять до набору `До 100-річчя Національної академії наук України` присвячена науці - найважливішому чиннику технічного та соціально-культурного прогресу, невід`ємній складовій духовної культури людства, яке вступило в епоху інформації.

На аверсі монети `Ера технологій` розміщено: ліворуч: рік карбування монети 2018, малий Державний Герб України та написи UKRAINE/УКРАЇНА (вертикально); праворуч - номінал монети П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ, позначення металу, маси монети в чистоті - Ag 999 15,55 (вертикально) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу); угорі на дзеркальному тлі стилізованого зображення дерева життя з плодами-яблуками - графічна побудова початкової літери алфавіту `А` як символ пізнання, письма, грамотності, під якою стилізовану композицію, що символізує розвиток високих технологій: на зеленому тлі, заповненому цифрами двійкового коду (використано тамподрук), зображено яблуко (локальна позолота) з відбитком пальця людини.

На реверсі монети розміщено: на дзеркальному тлі, заповненому цифрами двійкового коду, барельєфне зображення голови людини зі схемою пропорцій обличчя, визначеною Леонардо да Вінчі, угорі - на чорному тлі кольоровий QR-код (використано тамподрук) - двовимірний матричний штрих-код як символ досягнень буквено-цифрового кодування, що використовується в усьому світі; вертикальні написи: THE ERA OF TECHNOLOGIES (ліворуч) та ЕРА ТЕХНОЛОГІЙ (праворуч).

 

Ера миру  (2018)

 

 

 

Номінал - 5 Гривень

Метал - срібло (Ag 999)

Маса, гр - 15,55

Діаметр, мм - шестигранна

Гурт - гладкий

Тираж, штук - 4 000

 

Пам`ятна монета, що входить до набору `До 100-річчя Національної академії наук України`: `Ера миру`, `Ера змін`, `Ера технологій`, `Людина, час, простір` присвячена науці - найважливішому чиннику технічного та соціально-культурного прогресу, невід`ємній складовій духовної культури людства, яке вступило в епоху інформації.

На аверсі монети `Ера миру` розміщено: ліворуч - рік карбування монети 2018, малий Державний Герб України та написи UKRAINE/УКРАЇНА (вертикально); праворуч - номінал монети П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ, позначення металу, маси монети в чистоті - Ag 999 15,55 (вертикально) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу); угорі на дзеркальному тлі в оточенні квітів - книгу як символ пізнання, під якою - композицію, що символізує єднання людини і планети Земля: на червоному тлі, заповненому сріблястими серцями (використано тамподрук), зображено позолочене серце (локальна позолота) з обрисами материків. Композицію підтримують руки, що символізують захист і збереження життя.

На реверсі монети розміщено: на тлі сердець - композицію: на чорному тлі зображено кольорову оливкову гілочку (використано тамподрук), яку тримає голуб - символ миру та спокою, ліворуч від голуба - графічне зображення `золотого перетину`, який мислителі доби Відродження назвали втіленням `Божественної сутності`; вертикальні написи: THE ERA OF PEACE (ліворуч) та ЕРА МИРУ (праворуч).

 

Ера змін  (2018)

 

  

 

Номінал - 5 Гривень

Метал - срібло (Ag 999)

Маса, гр - 15,55

Діаметр, мм - шестигранна

Гурт - гладкий

Тираж, штук - 4 000

 

Пам`ятна монета, що входить до набору `До 100-річчя Національної академії наук України` присвячені науці - найважливішому чиннику технічного та соціально-культурного прогресу, невід`ємній складовій духовної культури людства, яке вступило в епоху інформації.

На аверсі монети `Ера змін` розміщено: ліворуч: рік карбування монети 2018, малий Державний Герб України та написи UKRAINE/УКРАЇНА (вертикально); праворуч - номінал монети П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ, позначення металу, маси монети в чистоті - Ag 999 15,55 (вертикально) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу); угорі на тлі стилізованих людських силуетів графічно зображено спіраль часу - символ еволюції, розвитку, безперервності руху, життєвої сили, який зустрічається ще з часів трипільської культури, під якою стилізовану композицію - на коричневому тлі (використано тамподрук), заповненому мікросхемами, зображення людського мозку (локальна позолота).

На реверсі монети розміщено: на тлі мікросхем композицію: на чорному тлі зображено кольоровий давній символ `Інь-Янь` (використано тамподрук), під яким архаїчне колесо - символ сонця, життєвого циклу, оновлення, мінливості, у центрі якого - атом, що символізує досягнення науки і техніки; вертикальні написи: THE ERA OF CHANGES (ліворуч) та ЕРА ЗМІН (праворуч).

 

 

Поиск
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz