Коллекция border="0"width="35%"
Среда, 22.01.2025, 06:21
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2014 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

XXII зимові Олімпійські ігри (2014)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 15 000

 

Присвячена важливій події у світовому спортивному житті - XXIІ зимовим Олімпійським іграм у місті Сочі (Росія) та участі в них національної збірної України. Історія олімпійського руху в Україні розпочалася в 1952 році, коли наші спортсмени в складі збірної команди Радянського Союзу вперше взяли участь у XV Олімпійських іграх у Гельсінкі. З того часу Україна розвиває та зміцнює свої позиції - наші спортсмени завоювали 620 медалей. Олiмпiйський рух в Українi координується Нацiональним олiмпiйським комiтетом України, заснованим 22 грудня 1990 року. Метою його діяльності є забезпечення участі українських спортсменів в Олімпійських іграх, популяризація масового спорту і здорового способу життя, зміцнення міжнародного спортивного співробітництва.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, на синьо-жовтому тлі, що символізує кольори національної олімпійської збірної України (використано тамподрук), - стилізоване зображення гір, під якими на дзеркальному тлі: ліворуч - рік карбування монети 2014, у центрі написи: ЗИМОВІ/ОЛІМПІЙСЬКІ/ІГРИ та півколом номінал - ДВІ ГРИВНІ та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено на передньому плані біатлоніста та по колу спортсменів - представників зимових видів спорту.

 

Євгеній Березняк  (2014)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000

 

Присвячена 100-річчю від дня народження Євгенія Степановича Березняка - Героя України, військового розвідника, рятівника міста Кракова (Республіка Польща) від фашистських окупантів, кандидата педагогічних наук, автора багатьох наукових праць.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі стилізоване зображення веж собору та споруд Кракова, праворуч на дзеркальному тлі номінал - 2/ГРИВНІ, рік карбування монети - 2014, ліворуч - логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено портрет Євгенія Березняка на тлі стилізованої карти Кракова, ліворуч розміщено написи: 1914/2013/ ЄВГЕНІЙ/БЕРЕЗНЯК/`ПАРОЛЬ/DUM SPIRO`.

 

Володимир Сергєєв  (2014)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000

 

Присвячена 100-річчю від дня народження Володимира Григоровича Сергєєва - академіка Національної академії наук України, головного конструктора систем управління ракет і космічних апаратів та керівника науково-виробничого об`єднання `Електроприлад` (нині - `Хартрон`), двічі Героя Соціалістичної Праці.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі - стилізовану композицію: на тлі друкованої плати мікромодуля зображено орбітальний комплекс `Мир`; праворуч рік карбування монети - 2014, ліворуч - логотип Монетного двору Національного банку України; унизу номінал - 2/ГРИВНІ.

На реверсі монети зображено портрет Володимира Сергєєва, багаторазову космічну систему `Енергія-Буран`, ліворуч розміщено напис півколом ВОЛОДИМИР СЕРГЄЄВ, праворуч роки його життя - 1914/2009.

 

Анна Ярославна  (2014)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000

 

Присвячена київській княжні, середній доньці князя Ярослава Мудрого - Анні Ярославні. Наприкінці 40-х років XI ст. вона вийшла заміж за французького короля Генріха І Капета, а після його смерті стала регентшею малолітнього сина, яка брала участь в управлінні країною, а фактично - королевою. Ця вродлива, високоосвічена та мудра жінка викликала захоплення в її сучасників і гідно представляла Київську Русь - могутню розвинену державу, що мала міжнародне визнання і відігравала важливу роль у міждержавних відносинах країн Європи та Близького Сходу.

На аверсі монети розміщено: угорі написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (півколом), АННА/ЯРОСЛАВНА; ліворуч - малий Державний Герб України; у центрі - стилізований образ київської княжни Анни на тлі Софії Київської; унизу: номінал - 2/ГРИВНІ, рік карбування монети - 2014 та логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч).

На реверсі монети розміщено стилізований образ Анни - королеви Франції на тлі церкви Святого Вікентія, над якою її стилізований підпис кирилицею, унизу написи - ХІ ст. та КОРОЛЕВА/ФРАНЦІЇ.

 

Джон Джеймс Юз  (2014)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000

 

Присвячена британському гірничому інженеру, металургу, промисловцю, засновнику металургійного заводу, навколо якого утворилось селище Юзівка (до 1924 року), нині - місто Донецьк.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі - стилізовану композицію, що відображає виробництво; праворуч - рік карбування монети 2014, ліворуч - логотип Монетного двору Національного банку України; унизу номінал - 2/ГРИВНІ.

На реверсі монети зображено портрет Джона Джеймса Юза, праворуч від якого розміщено стилізований напис ДЖОН/ДЖЕЙМС/ЮЗ/ та роки його життя 1814 - 1889.

 

180 років Київському національному університету імені Тараса Шевченка  (2014)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000

 

Присвячена одному з найстаріших і найбільших навчальних закладів України, осередку освіти і науки, у якому бережуть і примножують традиції, плекають нові ідеї, формують національну інтелігенцію, підтримують волелюбний дух.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; стилізовану композицію - на тлі портретів видатних особистостей, причетних до створення та діяльності Київського університету, зображено Святого Володимира; унизу номінал - 2 ГРИВНІ, ліворуч логотип Монетного двору Національного банку України; праворуч - рік карбування 2014.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено будівлю Київського національного університету імені Тараса Шевченка (на монеті з нейзильберу - будівля червоного кольору, використано тамподрук), пам`ятник Тарасові Шевченку; унизу написи 180/РОКІВ, 1834, 2014; угорі по колу розміщено напис КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА.

 

Микола Реріх  (2014)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000

 

Присвячена 140-річчю від дня народження Миколи Костянтиновича Реріха - всесвітньо відомого художника, філософа, вченого, археолога, мандрівника, який зробив значний внесок в скарбницю світової науки і культури, розробивши проект першого міжнародного Договору про захист культурних цінностей, що отримав назву Пакт Реріха. Миколу Реріха з Україною пов`язували багатовимірні зв`язки - від захоплення творчістю Тараса Шевченка до монументальних мозаїчних композицій, які одухотворюють православні храми.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі - стилізоване зображення: Покрова Пресвятої Богородиці - мозаїка за ескізами Миколи Реріха в церкві, розташованій у селі Пархомівці на Київщині; ліворуч - логотип Монетного двору Національного банку України; унизу номінал - 2 ГРИВНІ та рік карбування монети - 2014.

На реверсі монети на стилізованому тлі гір зображено Миколу Реріха, який тримає в руці `Кобзар` - одну з найулюбленіших книг, угорі півколом розміщено напис МИКОЛА РЕРІХ, праворуч - роки його життя 1874/1947.

 

Цикламен коський (Кузнецова)  (2014)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена зникаючому виду багаторічної реліктової рослини - Цикламену коському (Кузнецова). Ця ніжна бузково-рожева квітка з круглими, як у латаття, листками занесена до Червоної книги України.

На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи -- НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК/УКРАЇНИ/2/ГРИВНІ/2014 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено Цикламен коський (Кузнецова) (на монеті з нейзильберу - кольоровий, використано тамподрук) та розміщено написи: ЦИКЛАМЕН КОСЬКИЙ (КУЗНЕЦОВА) (угорі), CYCLAMEN COUM MILL. S. L. (унизу).

 

Остап Вишня  (2014)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000

 

Присвячена 125-річчю від дня народження Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка) - видатного українського письменника, блискучого майстра гумористичних оповідань, фейлетонів, шаржів. Самобутній і неповторний митець, автор відомих збірок `Чухраїнці`, `Вишневі усмішки`, `Зенітка`, `Мисливські усмішки` Остап Вишня був захоплений дивовижною красою України, милозвучністю та багатством її мови, величчю та глибиною душі українського народу, риси якого втілив у мудрих, працьовитих, дотепних, кмітливих і щирих своїх героях.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі - композицію, що символізує улюблену народом збірку `Вишневі усмішки`: рушниця, що заряджається двома вишеньками, та наповнений ними капелюх, логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч), рік карбування монети - 2014 (праворуч) та номінал - ДВІ ГРИВНІ (унизу).

На реверсі монети розміщено: портрет Остапа Вишні, навколо якого зображено героїв його творів, угорі півколом - напис ОСТАП ВИШНЯ (праворуч), роки його життя - 1889/1956 (ліворуч).

 

Василь Липківський  (2014)

 

 

 

Номінал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000

 

Присвячена 150-річчю від дня народження церковного й освітнього діяча, реформатора, першого митрополита Української автокефальної православної церкви, талановитого проповідника, публіциста, письменника, перекладача - Василя Костянтиновича Липківського.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі композицію: в обрамленні тернового вінця, що символізує трагічну долю Василя Липківського, стилізоване зображення Євангелія на тлі Софійського собору в Києві, настоятелем якого був митрополит, логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч), унизу - рік карбування монети 2014 та номінал - ДВІ ГРИВНІ.

На реверсі монети розміщено: портрет Василя Липківського, з обох боків від якого зазначені роки його життя, - 1864 та 1937, угорі півколом - напис МИТРОПОЛИТ ВАСИЛЬ ЛИПКІВСЬКИЙ.

 

Продовження

Поиск
Календарь
«  Январь 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2025
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz