Старий замок у м. Кам`янці-Подільському (2017)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 3 000
Присвячена легендарній Кам`янець-Подільській фортеці (замку), одній із найкрасивіших пам`яток архітектури України. Замок був головною оборонною спорудою в комплексі укріплень міста, неодноразово зазнавав змін та перебудовувався. Нині замок є складовою частиною Кам`янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.
На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА; у центрі на дзеркальному тлі - план старого замку у м. Кам`янці-Подільському; праворуч рік карбування монети - 2017, унизу номінал - 10 ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети зображено Кам`янець-Подільську фортецю та розміщено написи: КАМ`ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ/ СТАРИЙ ЗАМОК (півколом угорі).
Перегузня (2017)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 3 000
Присвячена рідкісному виду хижих ссавців родини Куницевих - Перегузні звичайній, зникаючому виду, занесеному до Червоної книги України. Перегузня - хижак фауни нашої країни, що має строкате забарвлення. В Україні поширена на території Запорізької, Донецької та Луганської областей. Живе в норах цілинних степів. На поверхню вилазить рідко - уночі або в сутінках.
На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи: УКРАЇНА/10/ГРИВЕНЬ/2017.
На реверсі монет зображено перегузню в кольорі з використанням тамподруку та розміщено написи півколом: VORMELA PEREGUSNA (угорі), ПЕРЕГУЗНЯ (унизу).
Колесо життя (2017)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 4 000
Присвячена розкриттю в художньо-образній манері філософського змісту основоположних принципів людського існування - прагнення любові, щастя і гармонії, пізнання природи добра і зла, пошуку сенсу буття і неповторного шляху людини в безмежному світі.
На аверсі монети на дзеркальному тлі зображено дорогу, яка пролягає через пагорби, долини і поля та прямує до сонця (позолочене), що символізує шлях до світла, дорогу в майбутнє. Унизу розміщено: малий Державний Герб України (ліворуч), рік карбування монети 2017 (праворуч), півколом написи: УКРАЇНА, номінал - 10/ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізоване колесо, обід якого складається із фрагментів, що частково нагадують форми дерев`яного колеса чумацького воза, шпицями колеса є пара - Чоловік і Жінка (елемент оздоблення - локальна позолота), які є осердям руху, `вічним двигуном` людського буття. По колу розміщено написи: КОЛЕСО ЖИТТЯ.
Косівський розпис (2017)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 999)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 32
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 3 500
Присвячена яскравій перлині українського народного мистецтва - косівській кераміці, яка отримала свою назву від міста Косів, Івано-Франківської області. Естетику і стиль, народжені в українських Карпатах, не переплутаєш ні з чим. Основні елементи косівського розпису - квіти, візерунки, що переходять у геометричний орнамент; птахи та зображення людей у національному гуцульському одязі виконані в особливій гамі переважно зеленого, жовтого та коричневого кольорів. Вірність традиції, насичені яскраві кольори, тематичні сюжети - усе це і сьогодні вирізняє оригінальний косівський розпис.
На аверсі монети розміщено: угорі півколом напис УКРАЇНА, під яким праворуч - рік карбування монети 2017 та малий Державний Герб України; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі в центрі - куманець із розписом, праворуч і ліворуч від якого зображено фігури дівчини та хлопця в національних костюмах - елементи косівських розписів; унизу півколом номінал - ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети зображено кольорову (використано тамподрук) тарілку із зображенням півня (ввігнута поверхня) та півколом розміщено написи: КОСІВСЬКИЙ РОЗПИС (угорі), ТАРІЛКА `ПІВНИК` (унизу), праворуч і ліворуч на дзеркальному тлі - стилізовані півники.
Катерининська церква в м. Чернігові (2017)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 2 500
Присвячена церкві, яка є втіленням кращих традицій вітчизняної сакральної архітектури. Храм збудовано в стилі українського бароко в пам`ять про героїзм козаків Чернігівського полку, виявлений ними під час штурму турецької фортеці Азов у 1696 році під командуванням полковника Якова Лизогуба. Церква розташована в історичному центрі міста Чернігів, на височині, за своїми формами повторює типовий козацький дерев`яний храм, зведена на кошти братів козаків Якова і Семена Лизогубів та освячена у 1715 році.
На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі на тлі дзеркального хрестоподібного плану Катерининської церкви - герб Лизогубів; рік карбування монети 2017 (праворуч); унизу напис - 10/ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети зображено одну з візитівок Чернігова - Катерининську церкву (вид із висоти пташиного польоту), яка зустрічає гостей міста, та розміщено: праворуч - герб міста, під яким напис ЧЕРНІГІВ, стилізовану дорогу, написи: КОЗАЦЬКА/КАТЕРИНИНСЬКА/ЦЕРКВА (унизу).