Благовіщення(2008)
Номинал - 5 гривень
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000
Присвячена одному із значних свят православ`я - Благовіщенню, яке відзначається 7 квітня.
На аверсі монети угорі зображено малий Державний Герб України та напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі - стилізований оклад Євангелія, ліворуч і праворуч від якого - лілеї, що асоціюються з Дівою Марією, та розміщено написи: 5 ГРИВЕНЬ; рік карбування монети - 2008 (унизу) та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено багатофігурну композицію - перший весняний хоровід, угорі - сцена Благовіщення та півколом праворуч розміщено напис: БЛАГОВІЩЕННЯ.
600 років м.Чернівці(2008)
Номинал - 5 гривень
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000
Присвячена адміністративному, економічному і культурному центру, одному з мальовничих міст України - Чернівцям, розташованому на обох берегах річки Прут у передгір`ї Карпат. Перша письмова згадка про Чернівці - 1408 рік - у грамоті молдовського господаря Олександра Доброго, хоча за археологічними даними поселення над Прутом було засновано набагато раніше.
На аверсі монети зображено один із символів міста - ажурний ліхтар (праворуч), фрагмент стилізованого орнаменту (ліворуч), який прикрашає дах Чернівецького університету, а також угорі - малий Державний Герб України і написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ/ БАНК/ УКРАЇНИ/ 5/ ГРИВЕНЬ/ 2008 і логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено композицію з видатних історико-архітектурних пам`ятників міста, над якою - герб міста та напис ЧЕРНІВЦІ, унизу - 600/ років.
850 років м.Снятин(2008)
Номинал - 5 гривень
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000
Присвячена мальовничому місту старовинного Покутського краю, розташованому на лівому березі р. Прут - місту Снятину - районному центру Івано-Франківської області. Снятин уперше згадується в 1158 році як місто Галицького князівства (Іпатіївський літопис), у 1448 році місту надано Магдебурзьке право.
На аверсі монети зображено вершника - воєводу Костянтина Сірославовича - засновника міста, праворуч і ліворуч від якого - стилізований покутський орнамент, угорі - малий Державний Герб України та напис НАЦІОНАЛЬНИЙ/ БАНК УКРАЇНИ, унизу - 5 ГРИВЕНЬ/ 2008, логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).
На реверсі монети розміщено стилізовану композицію, ліворуч - міську ратушу, герб міста та праворуч - архітектурний фрагмент ратуші зі скульптурою орла, над яким напис - СНЯТИН, а нижче - 850/ РОКІВ.
Хрещення Київської Русі(2008)
Номинал - 5 гривень
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000
Випущена з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі, яке започаткувало утвердження християнства як державної релігії.
На аверсі монети вгорі розміщено малий Державний Герб України, по колу на тлі стилізованого орнаменту - написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), між ними - рік карбування монети 2008 (праворуч), логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч). У центрі монети в колі, утвореному зі стилізованих променів, розміщено хрест і написи півколом: ПРАВОСЛАВ`Я (угорі), ІЗ КИЄВА ПО ВСІЙ РУСІ (унизу).
На реверсі монети зображено багатофігурну композицію хрещення, під якою розміщено напис 988/РІК, угорі півколом напис - ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ.
175 років державному дендрологічному парку `Тростянець`(2008)
Номинал - 5 гривень
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000
Присвячена унікальній всесвітньо відомій пам`ятці садово-паркової архітектури XIX століття, розташованій у південно-східній частині Чернігівської області. Цю пам`ятку створено завдяки зусиллям і за кошти Івана Михайловича Скоропадського методом штучного формування рельєфу. Унікальні колекції інтродуцентів деревоподібних рослин дендропарку занесені до Державного реєстру наукових об`єктів, що становлять національне надбання України.
На аверсі монети розміщено: праворуч на дзеркальному тлі рельєфне зображення лебедя на воді; ліворуч - дзеркальне зображення лебедя на рельєфному тлі води, над ним - номінал 5/ ГРИВЕНЬ, угорі праворуч - малий Державний Герб України, півколом напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (праворуч), унизу - рік карбування монети 2008 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети на тлі стилізовано зображеного ставку та парку праворуч розміщено скульптурний портрет його засновника та напис під ним ІВАН/ СКОРОПАДСЬКИЙ/ 1804 - 1887, ліворуч - 175/РОКІВ, по колу - напис - ДЕРЖАВНИЙ ДЕНДРОЛОГІЧНИЙ ПАРК (ліворуч), `ТРОСТЯНЕЦЬ` (угорі).
725 років м.Рівному(2008)
Номинал - 5 гривень
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000
Присвячена обласному центру, розташованому на річці Устя - місту Рівному. Вперше воно згадується в1283 році як місто Галицько-Волинського князівства у зв`язку з битвою, яка відбулася між військами краківського князя Лешка Чорного і литовського князя Вітена.
На аверсі монети зображено композицію з історико-архітектурних пам`ятників міста, серед яких пам`ятник Марії Рівненській Несвицькій, Успенська церква, Свято-Покровський собор тощо, угорі - малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, під якими - 5/ ГРИВЕНЬ/ 2008 і логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).
На реверсі монети розміщено стилізований сувій пергаменту, на якому зображено сцену битви між польськими та литовськими військами, зі згадки про яку і починається літочислення міста. Праворуч і ліворуч від сувою - стилізований орнамент, над яким розміщено герб міста (ліворуч) та напис 725/РОКІВ (праворуч); унизу півколом напис - ПЕРША ПИСЕМНА ЗГАДКА.
140-річчя Всеукраїнського товариства `Просвіта` імені Тараса Шевченка(2008)
Номинал - 5 гривень
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 45 000
Присвячена українському культурно-освітньому товариству, заснованому у Львові групою народовців у 1868 році, основною метою якого є сприяння просвіті українського народу, утвердження української національної ідеї, розвиток національної культури, формування національної свідомості тощо.
На аверсі монети у внутрішньому колі зображено орнаментальне древо життя, під яким - рік карбування монети 2008, угорі розміщено малий Державний Герб України та написи по колу НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу).
На реверсі монети зображено емблему Всеукраїнського товариства `Просвіта`, по колу розміщено написи ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА, 140 РОКІВ (унизу).
975 років м.Богуслав(2008)
Номинал - 5 гривень
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000
Присвячена мальовничому місту, розташованому на берегах річки Рось, Богуславу, яке разом з містами Корсунь і Канів було одним з найбільших укріплених пунктів на південному кордоні Київської Русі. Богуславу, життю та боротьбі його населення присвячені видатні твори української народної поезії - дума `Маруся Богуславка`, пісня-балада `У містечку Богуславі... `.
На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, під яким напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ/ БАНК/ УКРАЇНИ, стилізовану композицію: козацька зброя, гетьманський бунчук (ліворуч) та рукопис і перо (праворуч), що символізують козацьку добу та літературне життя міста, під якими - номінал 5/ ГРИВЕНЬ, рік карбування монети 2008 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено пам`ятки архітектури центральної частини міста, міст через річку Рось, угорі півколом розміщено напис БОГУСЛАВ, під яким - герб міста, унизу на тлі каменів напис - 975 РОКІВ.