Коллекция border="0"width="35%"
Суббота, 27.04.2024, 08:35
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2011 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

350 років Львівському національному університету імені Івана Франка  (2011)

 

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000 

 

Присвячена одному з найстаріших у Східній Європі університетів, потужному осередку науки і освіти - Львівському національному університету імені Івана Франка, заснованому в 1661 році. З університетом пов`язана діяльність багатьох славетних учених, наукових шкіл, які зробили значний внесок у розвиток української і світової науки і культури.

На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі); в центрі на тлі стилізованого документа про заснування університету зображено алегоричну скульптурну групу, що символізує просвіту; номінал (унизу півколом) та рік карбування (праворуч) - ДВІ ГРИВНІ, 2011 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено головну будівлю університету, яка збудована у другій половині XIX ст.; над будівлею розміщено герб університету та напис півколом ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ/ ім. ІВАНА ФРАНКА, унизу - 350 РОКІВ.

 

 

20 років СНД  (2011)

 

 

 

Номинал - 2 гривні   
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000 

 

Присвячена геополітичному об`єднанню держав пострадянського простору після розпаду СРСР.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу рік карбування монети, номінал - 2011/ДВІ ГРИВНІ, логотип Монетного двору Національного банку України; у центрі зображено Державний Прапор України (елемент оздоблення - емаль) в обрамленні стилізованого калинового вінка.

На реверсі монети на матовому тлі зображено емблему Співдружності Незалежних Держав, під якою розміщено напис 20/РОКІВ, та угорі півколом - СПІВДРУЖНІСТЬ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ.

 

 

Коваль  (2011)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000 

 

Присвячена ковальству - обробленню заліза методом гарячого кування. Уже в Х - ХІІ ст. ковальська майстерність досягла такого високого рівня, що навіть деякі способи оброблення заліза та технології виготовлення знарядь праці, предметів побутового призначення без суттєвих змін дійшли до нашого часу.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким стилізований напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК/УКРАЇНИ, у центрі - стилізоване зображення двох пташок, ліворуч і праворуч від яких вироби коваля - давньоруська зброя та предмети побуту, унизу написи: 5/ГРИВЕНЬ/2011 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено коваля за роботою. Угорі на стилізованому тлі розміщено напис КОВАЛЬ, з обох боків центральної композиції - декоративні вставки.

 

 

Останній шлях Кобзаря (до 150-річчя перепоховання Т.Г.Шевченка) (2011)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена 150-річчю від дня смерті Тараса Григоровича Шевченка та перепоховання його в Україні. 

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, пам`ятник, установлений на могилі Тараса Шевченка, праворуч від якого - слова з поезії Тараса Шевченка `…ЩОБ ЛАНИ/ ШИРОКОПОЛІ,/ І ДНІПРО, І КРУЧІ/ БУЛО ВИДНО,/ БУЛО ЧУТИ,/ ЯК РЕВЕ/ РЕВУЧИЙ.`, факсиміле Т. Шевченка, унизу праворуч - стилізоване зображення Дніпра, над яким - логотип Монетного двору Національного банку України, а ліворуч - написи - 5 ГРИВЕНЬ/ 2011.
 
На реверсі монети зображено стилізовану схему маршруту перепоховання Т. Г. Шевченка із Санкт-Петербурга до Канева (праворуч), барельєф із зображенням Тараса Шевченка, що був розміщений на хресті, установленому на Чернечій горі після перепоховання (ліворуч), та розміщено написи: 8 - 22/ ТРАВНЯ/ 1861 РОКУ, угорі півколом - ОСТАННІЙ ШЛЯХ КОБЗАРЯ.
 

 

 

50-річчя заснування Національної премії України імені Тараса Шевченка (2011)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена 50-річчю заснування Національної премії України імені Тараса Шевченка - найвищої в Україні премії в галузі літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, найбільш престижній творчій відзнаці за вагомий унесок в українську культуру. Щорічно встановлюється п`ять національних премій у таких номінаціях: художня література, документальна і науково-критична література, музика, образотворче мистецтво, сценічне та екранне мистецтво.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України і напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу номінал - 5 ГРИВЕНЬ, праворуч від якого - логотип Монетного двору Національного банку України та рік карбування монети - 2011; композицію, що символізує номінації Національної премії України імені Тараса Шевченка, - розгорнута книга, перо, палітра, пензлі та на стилізованому тлі рядки з поезії Тараса Шевченка `І мертвим, і живим…` `… Учітесь, читайте,/ І чужому научайтесь,/ Й свого не цурайтесь. / `, а також факсиміле Т. Шевченка.

На реверсі монети розміщено: портрет Шевченка Т. Г. (праворуч), напис - 50 /РОКІВ/ НАЦІОНАЛЬНА/ ПРЕМІЯ/ УКРАЇНИ/ ІМЕНІ/ ТАРАСА / ШЕВЧЕНКА (ліворуч), унизу - стилізована гілка.

 

 

15 років Конституції України (2011)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена 15-річчю прийняття Верховною Радою України Основного Закону України, який закріплює суспільно-політичний і державний устрій, права, свободи та обов`язки громадян України.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу рік карбування монети та номінал - 2011/ П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ, логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч); у центрі зображено Державний Прапор України (елемент оздоблення - емаль) в обрамленні стилізованого калинового вінка.

На реверсі монети зображено: книгу `ОСНОВНИЙ ЗАКОН УКРАЇНИ` на тлі будівлі Верховної Ради України, де було прийнято Конституцію, на передньому плані - лаврову гілку та написи: 15 РОКІВ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ (угорі півколом), 28 ЧЕРВНЯ/1996 РОКУ (унизу ліворуч).

 

 

800 років м.Збараж (2011)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена місту Збараж, яке розташоване на річці Гнізна (басейн річки Дністер) у Тернопільській області. Перша письмова згадка про місто припадає на 1211 рік, коли Збараж входив до Галицько-Волинського князівства і був одним з його найбільш укріплених удільних центрів.

На аверсі монети розміщено угорі: малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ та картуш з єрусалимським хрестом, який зберігся на стіні Спасопреображенської церкви міста Збараж, під яким написи - 5 ГРИВЕНЬ/2011 та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети зображено: на першому плані в`їзну браму Збаразького замку, написи - ЗБАРАЖ (ліворуч), 800/РОКІВ (унизу); праворуч від в`їзної брами - герб міста, на другому плані - головні архітектурні домінанти центру міста Збараж.

 

 

Андріївська церква (2011)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000

 

Присвячена архітектурній перлині Києва, збудованій у середині XVIII ст. у стилі бароко за проектом видатного архітектора Ф. - Б. Растреллі - Андріївській церкві. Завдяки довершеності ліній, чітким пропорціям, дивовижній гармонії форм і навколишнього ландшафту вона здобула загальне визнання й славу.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, під яким напис у три рядки НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, фрагмент барокового ліплення, якому в оздобленні інтер`єру Андріївської церкви приділено значну увагу; унизу - номінал - 5/ГРИВЕНЬ та рік карбування - 2011. Унизу розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено Андріївську церкву, на тлі якої напис - КИЇВ, та написи: АНДРІЇВСЬКА ЦЕРКВА (ліворуч півколом), XVIII ст. (праворуч вертикально).

 

 

Гопак (2011)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000

 

Присвячена українському народному танцю - гопаку, у виконання якого включаються різні елементи хореографічної імпровізації. Цей танець буває сольним, парним або груповим. Гопак нерідко має величний, героїчний характер.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, пару в стилізованому вирі танцю та унизу написи: П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ та рік карбування - 2011 (праворуч). Розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено танцюючого козака із шаблею, ліворуч від якого - стилізований орнамент.

 

Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz