Коллекция border="0"width="35%"
Вторник, 19.03.2024, 09:14
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2012 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

Сидір Ковпак  (2012)

 

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 15 000 

 

Присвячена уславленому сину українського народу, військовому і державному діячеві, двічі Герою Радянського Союзу - Сидору Артемовичу Ковпаку, який у 1941 - 1945 роках був командиром Путивльського партизанського загону, згодом - з`єднання партизанських загонів Сумщини.

На аверсі монети розміщено: ліворуч на дзеркальному тлі - малий Державний Герб України, під яким напис НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК УКРАЇНИ, унизу номінал - 2 ГРИВНІ, рік карбування монети - 2012 та логотип Монетного двору Національного банку України, посередині - лаврова гілка та дві медалі `Золота Зірка` Героя Радянського Союзу; праворуч на матовому тлі - стилізоване зображення обкладинки книги, напис `Від Путивля/до Карпат` та факсиміле Ковпака.

На реверсі монети на тлі карти зображено портрет Сидора Ковпака, ліворуч написи: СИДІР КОВПАК (півколом) та роки життя 1887/1967.

 

 

Ігри ХХХ Олімпіади (2012)

 

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000 

 

Присвячена важливій події у світовому спортивному житті - Іграм ХХХ Олімпіади, що проходитимуть у 2012 році в місті Лондоні.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, панораму міста, на тлі якої ліворуч стилізований олімпійський факел, праворуч напис -ЛОНДОН, унизу написи: 2/ГРИВНІ/2012 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено: півколом силуети представників різних видів спорту, над якими золотий статер Філіппа ІІ, який брав участь в олімпійських іграх, та написи - ІГРИ ХХХ ОЛІМПІАДИ (угорі півколом), ХХХ (унизу), ліворуч і праворуч від якого - лаврове листя.

 

 

Паралімпійські ігри (2012)

 

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена XIV літнім Паралімпійським іграм, що проходитимуть у місті Лондоні - історичній батьківщині світового паралімпійського руху; а також паралімпійському руху в Україні за підтримки Національного комітету спорту інвалідів України, Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів `Інваспорт` тощо, темпи розвитку якого є одними з найвищих у світі. В усіх видах спорту - українські спортсмени-інваліди завдяки волі та наполегливості долають нові рубежі та здобувають перемоги в багатьох видах спорту, прославляючи нашу державу.

На аверсі монети зображено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, панораму міста Лондона, на тлі якої ліворуч - паралімпійський факел, праворуч та ліворуч від якого - стилізований декор; праворуч розміщено написи ЛОНДОН, унизу - 2 ГРИВНІ/2012, а також - логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено лучника-паралімпійця, над яким - емблема паралімпійського руху в Україні та праворуч півколом розміщено на матовому тлі напис XIV ПАРАЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ.

 

 

Михайло Кравчук (2012)

 

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 15 000

 

Присвячена математику, педагогу і громадському діячеві Михайлу Пилиповичу Кравчуку - академіку Академії наук України, автору фундаментальних праць з алгебри, математичного аналізу, теорії лінійних перетворень, теорій функцій тощо. Завдяки широкому колу наукових інтересів і результатам досліджень Михайло Кравчук став відомим не лише в Україні, а й поза її межами.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, фрагмент формули М. П. Кравчука, посередині - вислів ученого МОЯ ЛЮБОВ - УКРАЇНА І МАТЕМАТИКА, унизу номінал - ДВІ ГРИВНІ, рік карбування монети - 2012 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на тлі цифр, що уособлюють сферу діяльності математика, зображено портрет та написи: МИХАЙЛО/КРАВЧУК, роки життя 1892/1942 (праворуч).

 

 

Стерлядь прісноводна (2012)

 

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 12.80
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена зникаючому виду родини Осетрових - стерляді прісноводній - придонній рибі, яка тримається поодинці або невеликими групами на глибоких руслових ділянках річок із чистою проточною водою та яку занесено до Червоної книги України.

На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ/ БАНК /УКРАЇНИ/ 2/ ГРИВНІ/ 2012 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено стерлядь та розміщено написи: СТЕРЛЯДЬ ПРІСНОВОДНА (унизу на матовому тлі, що імітує піщане дно) та ACIPENSER RUTHENUS (угорі).

 

 

Гутник (2012)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена гутництву - виготовленню скла, відомому ще з часів Київської Русі. За багато століть розвитку гутництво досягло високого художнього рівня. Особливо оригінальними були баклаги, барильця, різні сулії, кварти та різний фігурний посуд у вигляді півнів, птахів, ведмедиків тощо.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким стилізований напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК/УКРАЇНИ, у центрі - стилізоване зображення двох пташок, ліворуч і праворуч від яких вироби гутника - скляні предмети побуту, унизу написи: 5/ГРИВЕНЬ/2012 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено гутника, який видуває склянку. Угорі на стилізованому тлі розміщено напис ГУТНИК, з обох боків центральної композиції - декоративні квіти.

 

 

350 років м.Івано-Франківську (2012)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена 350-річчю Івано-Франківська (до 1962 року - Станіслав) - обласного центру України, розташованого в Передкарпатті, у межиріччі Бистриці-Надвірнянської та Бистриці-Солотвинської (басейн Дністра). Перша писемна згадка про місто датується 1662 роком, коли воно отримало Магдебурзьке право.

На аверсі монети розміщено угорі: малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, будівля міської ратуші, ліворуч від якої герб міста з написом 1662, унизу рік карбування монет - 2012 та праворуч від ратуші номінал - 5/ГРИВЕНЬ, унизу ліворуч розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено одну з найдавніших архітектурних споруд міста - костел Пресвятої Діви Марії, угорі - герб міста, під яким написи: ІВАНО-ФРАНКІВСЬК/ 350 РОКІВ.

 

 

200 років Нікітському ботанічному саду (2012)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена одній із найстаріших науково-дослідних установ нашої країни - Нікітському ботанічному саду, який заснований в 1812 році на мисі Мартьян неподалік від Ялти і є унікальним зібранням місцевої та світової флори, взірцем садово-паркового будівництва, своєрідним музеєм просто неба, де зібрано близько 20 тисяч видів рослин із різних районів земної кулі.

На аверсі монети угорі розміщено: малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі стилізованого вінка з квітів та листя зображено скульптурний портрет засновника і першого директора саду із зазначенням ім`я та прізвища ХРИСТІАН СТЕВЕН; унизу - рік карбування монети 2012 та півколом напис: П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ, ліворуч розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено: озерце з фонтаном посередині, на другому плані на тлі морського горизонту - один із куточків саду з альтанкою; напис на тлі озерця унизу - НІКІТСЬКИЙ/ БОТАНІЧНИЙ САД/1812 - 2012.

 

 

Єлецький Свято-Успенський монастир (2012)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена архітектурному ансамблю Єлецького Свято-Успенського монастиря, заснованого в середині XI ст., - одного з найдавніших в Україні, головною спорудою якого є мурований храм на честь Успіння Божої Матері.

На аверсі монети зображено: малий Державний Герб України та по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), ЄЛЕЦЬКИЙ СВЯТО-УСПЕНСЬКИЙ МОНАСТИР (унизу), головну споруду монастиря - Успенський собор, на тлі якого унизу напис XI - XVIII ст. ліворуч від собору номінал: 5/ГРИВЕНЬ; праворуч рік карбування - 2012. Праворуч розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети стилізовано зображено ікону Божої Матері на ялині відповідно до легенди про виникнення монастиря та розміщено: угорі півколом на стрічці напис - ОБРАЗ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ЄЛЕЦЬКОЇ, унизу - стилізований орнамент.

 

 

Кушнір (2012)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена одному з найдавніших занять - вичинці шкіри з хутра і пошиттю з неї різного одягу.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким стилізований напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК/УКРАЇНИ, у центрі - стилізоване зображення двох пташок, ліворуч і праворуч від яких традиційний український одяг - кожухи, шапки, кептарі, унизу написи: 5/ГРИВЕНЬ/2012 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на тлі натягнутої шкіри зображено кушніра за роботою. Угорі на стилізованому фоні розміщено напис КУШНІР, з обох боків центральної композиції - стилізований орнамент.

 

 

Поиск
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz