XXII зимові Олімпійські ігри (2014)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 2 000
Присвячена важливій події у світовому спортивному житті - XXIІ зимовим Олімпійським іграм у місті Сочі (Росія) та участі в них національної збірної України. Історія олімпійського руху в Україні розпочалася в 1952 році, коли наші спортсмени в складі збірної команди Радянського Союзу вперше взяли участь у XV Олімпійських іграх у Гельсінкі. З того часу Україна розвиває та зміцнює свої позиції - наші спортсмени завоювали 620 медалей. Олiмпiйський рух в Українi координується Нацiональним олiмпiйським комiтетом України, заснованим 22 грудня 1990 року. Метою його діяльності є забезпечення участі українських спортсменів в Олімпійських іграх, популяризація масового спорту і здорового способу життя, зміцнення міжнародного спортивного співробітництва.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, на синьо-жовтому тлі, що символізує кольори національної олімпійської збірної України (використано тамподрук), - стилізоване зображення гір, під якими на дзеркальному тлі: ліворуч - рік карбування монети 2014, у центрі написи: ЗИМОВІ/ОЛІМПІЙСЬКІ/ІГРИ та півколом номінал - ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено на передньому плані біатлоніста та по колу спортсменів - представників зимових видів спорту.
220 років м. Одесі (2014)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 3 000
Присвячена одному з провідних промислових, наукових і культурних центрів нашої держави - місту-герою Одесі, яке називають південними морськими воротами України, справжньою перлиною, розташованою на березі Чорного моря. Територія сучасного міста була заселена з найдавніших часів, тут існували поселення та городища різних племен і народів, а наприкінці XVIII ст. на місці поселення Хаджибей виникли порт і місто.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; ліворуч - рік карбування монети - 2014, стилізовану композицію - пам`ятник Дюку Рішельє на тлі Потьомкінських сходів (праворуч), Одеський національний академічний театр опери та балету (ліворуч), під яким - стилізовані хвилі; унизу - номінал - 10/ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети зображено фрагмент панорамного вигляду Одеської затоки та міста з літографії ХІХ ст., на передньому плані - вітрильник, ліворуч - герб Одеси, над яким напис - 1794 та ОДЕСА - праворуч.
Цикламен коський (Кузнецова) (2014)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 3 000
Присвячена зникаючому виду багаторічної реліктової рослини - Цикламену коському (Кузнецова). Ця ніжна бузково-рожева квітка з круглими, як у латаття, листками занесена до Червоної книги України.
На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи - НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК/УКРАЇНИ/10/ГРИВЕНЬ/2014.
На реверсі монети зображено Цикламен коський (Кузнецова) та розміщено написи: ЦИКЛАМЕН КОСЬКИЙ (КУЗНЕЦОВА) (угорі), CYCLAMEN COUM MILL. S. L. (унизу).
700 років мечеті хана Узбека і медресе (2014)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 2 000
Присвячена найдавнішим освітньо-релігійним мусульманським пам`яткам, пов`язаним з історією та культурою кримськотатарського народу, - мечеті хана Узбека і медресе, побудованим на території міста Старий Крим на початку XIV ст.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, під яким (ліворуч) рік карбування монети - 2014; у центрі на тлі стилізованого орнаменту номінал - 10 ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети зображено мечеть хана Узбека на тлі стилізованого орнаменту, ліворуч від якої напис 700/РОКІВ; по колу розміщено написи: ESKI QIRIM. ?ZBEK HAN CAMISI VE MEDRESE та МЕЧЕТЬ ХАНА УЗБЕКА І МЕДРЕСЕ.