Феодосій Печерський (2016)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 3 000
Присвячена церковному діячеві, одному із засновників Києво-Печерської лаври та її ігумену Феодосію Печерському (р. н. невідомий - 1074). За ігуменства Феодосія Києво-Печерський монастир досяг піднесення і перетворився на багатолюдний монастир з храмовими спорудами, було запроваджено Студійський статут.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, написи: УКРАЇНА/10 ГРИВЕНЬ 2016; стилізоване зображення київських пагорбів, каплички та на передньому плані - печери з монахом, який стоїть у молитовній позі на колінах.
На реверсі монети зображено іконографічний образ Феодосія Печерського, який тримає сувій із написами: ГОСПОДИ,/В ІМ`Я/ПРЕСВЯТОЇ/ БОГОРОДИЦІ,/МАТЕРІ ТВОЄЇ,/ЗВЕДЕНИЙ БУВ/ХРАМ ЦЕЙ - на тлі стилізованого храму, під яким написи: ФЕОДОСІЙ/ ПЕЧЕРСЬКИЙ/ХІ СТ. Елемент оздоблення - локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0001 г. Монету виготовлено з використанням технології патинування.
Ігри ХХХІ Олімпіади (2016)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 3 500
Присвячена важливій події у світовому спортивному житті - Іграм XXХI Олімпіади в місті Ріо-де-Жанейро (Бразилія), що проходитимуть з 5 до 21 серпня 2016 року і стануть першими подібними змаганнями в Південній Америці. Міжнародні змагання з літніх видів спорту проводяться кожні чотири роки під егідою Міжнародного Олімпійського комітету в рамках Олімпійського руху.
На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА, зображення бухти Гуанабара, на вході до якої височить гора Цукрова Голова, що слугує візитівкою міста Ріо-де-Жанейро, на тлі бухти - стилізований напис РІО-ДЕ-ЖАНЕЙРО, рік карбування монети 2016 та номінал - 10/ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети на тлі абрису статуї Ісуса Христа на горі Корковадо в Ріо-де-Жанейро зображено хвилясту зелену стрічку (використано тамподрук), на якій - піктограми, що символізують різні види спорту, під якою на хвилястих лініях - знак Національного олімпійського комітету України (використано тамподрук).
Пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу (2016)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 2 000
Присвячена пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня 1944 року радянський режим розпочав депортацію кримських татар з історичної Батьківщини – Криму. Їх примусове виселення, обмеження засобів до існування призвело до загибелі близько половини відселених. Національний банк України уводить в обіг пам`ятну монету за участю Державної служби України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Монету виготовлено з використанням технології патинування.
На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, рік карбування монети 2016, номінал - 10/ГРИВЕНЬ, та композицію: на дзеркальному тлі – карта Кримського півострова, на якій зображено герб кримських татар – тамгу, унизу – колеса паротяга, що відбуває, як символ депортації кримськотатарського народу.
На реверсі монети зображено стилізовану композицію: депортована кримськотатарська сім’я за колючим дротом у вагоні та написи: 18/05/1944 (вертикально ліворуч), ГЕНОЦИД/КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО/НАРОДУ (угорі) та QIRIMTATAR/HALQININ/GENOTSIDI (унизу).
Петриківський розпис (2016)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 5 000
Присвячена декоративно-орнаментальному мистецтву - петриківському розпису, назва якого походить від селища Петриківка (Дніпропетровщина). Це самобутнє мистецтво має давні традиції та передається від покоління до покоління. Петриківський розпис у 2013 році включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
На аверсі монети розміщено: ліворуч - малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА та рік карбування монети 2016, праворуч номінал - 10 ГРИВЕНЬ, стилізовану композицію: на дзеркальному тлі - кольоровий фрагмент петриківського розпису (використано тамподрук)
На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізовану композицію: художниця в обрамленні петриківського розпису, ліворуч півколом напис ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС.
Зозулині черевички справжні (2016)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 925)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 38,6
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 3 000
Присвячена зникаючому виду багаторічної трав`яної рослини з родини Зозулинцевих, або Орхідних, занесеної до Червоної книги України, - Зозулиним черевичкам справжнім. Ці чарівні квіти, одні з найвідоміших орхідей Північної півкулі, своєю оригінальною красою нагадують черевички східних народів.
На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи: УКРАЇНА/10/ГРИВЕНЬ/2016.
На реверсі монети зображено зозулині черевички справжні та розміщено написи півколом: ЗОЗУЛИНІ ЧЕРЕВИЧКИ СПРАВЖНІ (угорі), CYPRIPEDIUM CALCEOLUS L. (унизу).
Костьол святого Миколая (м.Київ) (2016)
Номінал - 10 Гривень
Метал - срібло (Ag 999)
Маса, гр - 31,1
Діаметр, мм - 32
Гурт - гладкий із заглибленим написом
Тираж, штук - 3 000
Присвячена одній з найкрасивіших архітектурних пам`яток Києва - Миколаївському костьолу, побудованому у неоготичному стилі на початку ХХ століття київським архітектором В. Городецьким за проектом архітектора С. Воловського. Архітектура костьолу відрізняється легкістю, завершеністю пропорцій, а особливе враження справляють вежі-стріли та надзвичайно красива ліпнина.
На аверсі монети розміщено: ліворуч - малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА (вертикально); у центрі - інтер`єр костьолу святого Миколая, праворуч номінал - 10 ГРИВЕНЬ, унизу рік карбування - 2016. Монета має ввігнуту поверхню з одного боку.
На реверсі монети зображено будівлю костьолу та розміщено написи: КОСТЬОЛ СВЯТОГО МИКОЛАЯ (півколом угорі) КИЇВ (над будівлею).