Коллекция border="0"width="35%"
Среда, 22.01.2025, 06:29
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2013 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

Українська вишиванка (2013)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена яскравому, самобутньому й барвистому елементу народного костюма - українській вишиванці, яка своєю орнаментикою і кольоровою гамою відтворює традиції вишивання в кожному регіоні України.

На аверсі монет розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, зображення дівчини з голкою в руках, яка вишиває полотно, фрагмент якого кольоровий (використано тамподрук), на тлі полотна номінал - 5 гривень, під яким праворуч - рік карбування монети 2013. На монеті з нейзильберу ліворуч розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено кольоровий фрагмент полотна вишиванки (використано тамподрук) , напис півколом УКРАЇНСЬКА (угорі) ВИШИВАНКА (унизу).

 

 

Визволення Харкова від фашистських загарбників (2013)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000

 

Присвячена 70-річчю визволення 23 серпня 1943 року міста Харкова від фашистських загарбників військами Степового фронту у взаємодії з Воронезьким та Південно-Західним фронтами в ході успішного контрнаступу радянських військ на бєлгородсько-харківському напрямку, який завершив Курську битву.

На аверсі монети розміщено: угорі півколом напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, під яким ліворуч малий Державний Герб України; у центрі - пам`ятник Воїну-визволителю, що прикрашає місто, під ним - рік карбування монети - 2013; ліворуч номінал - 5/ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено композицію: зірка зі стрічки ордена Слави, у центрі якої напис 70/років, лаврова гілка і розміщено написи ВИЗВОЛЕННЯ ХАРКОВА ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ (по колу) та 1943 (унизу).

 

 

Петля Нестерова (2013)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Монета присвячена 100-річчю виконання фігури вищого пілотажу - `мертвої петлі`, відомої також як `петля Нестерова`.

На аверсі монети розміщено: угорі напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, ліворуч - малий Державний Герб України, у центрі - на тлі декоративного планшета з планом польоту - портрет Петра Нестерова, праворуч від якого позначення року карбування монети 2013; унизу - номінал 5 ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети відображено стилізовану композицію виконання Нестеровим на літаку `Ньюпор` знаменитої `мертвої петлі`, усередині якої розміщено написи ПЕТЛЯ/ 1913/ рік/ КИЇВ/ НЕСТЕРОВА, унизу - глядачів, зображення яких взято з київських листівок 1913 року.

 

 

650 років першій писемній згадці про м. Вінницю (2013)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячені адміністративному та промисловому центру, одному з найчарівніших міст Поділля, розташованому на березі ріки Південний Буг, - Вінниці, яке вперше згадується під 1363 роком як фортеця.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, під яким ліворуч - рік карбування монети - 2013, праворуч - логотип Монетного двору Національного банку України; у центрі - стилізоване зображення прикраси міста - фонтана та його дзеркального відображення, унизу - 5/ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети розміщено: угорі герб Вінниці, під яким на тлі сувою зображено стилізовану композицію: чорнильницю з пером, архітектурні споруди міста та напис ВІННИЦЯ, унизу - ПЕРША ПИСЕМНА ЗГАДКА/650/РОКІВ.

 

 

Будинок Поета (до 100-річчя Будинку М. Волошина) (2013)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000

 

Присвячена 100-річчю з моменту завершення будівництва Будинку Поета

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі - зображення Будинку Поета та силуетів людей перед ним, що уособлює `гостинний дух` оселі господаря, під яким унизу напис БУДИНОК ПОЕТА М. ВОЛОШИНА, праворуч від якого позначення року карбування монети 2013; унизу - логотип Монетного двору Національного банку України та номінал П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети зображено силует художника за роботою на тлі морського пейзажу та рядки з його вірша, які розкривають суть творчості Максиміліана Волошина як поета та художника - ДВЕРЬ ОТПЕРТА./ ПЕРЕСТУПИ ПОРОГ./ МОЙ ДОМ/ РАСКРЫТ/ НАВСТРЕЧУ/ ВСЕХ ДОРОГ…; унизу напис - ДО 100-РІЧЧЯ.

 

 

Визволення Донбасу від фашистських загарбників (2013)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена 70-річчю визволення Донбасу. Завдяки рішучим діям військ Південно-Західного та Південного фронтів було врятовано багато міст, сіл і промислових об`єктів Донбасу. 8 вересня 1943 року - визволено Донецьк (Сталіно), а 22 вересня 1943 року - увесь Донбас.

На аверсі монети розміщено: угорі півколом напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, під яким праворуч малий Державний Герб України; у центрі - меморіальний комплекс, присвячений воїнам-визволителям, під ним - його назва МЕМОРІАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС `САВУР-МОГИЛА`; рік карбування монети - 2013; унизу - номінал 5/ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено композицію: зірка зі стрічки ордена Слави, у центрі якої напис 70/років, лаврова гілка і розміщено написи ВИЗВОЛЕННЯ ДОНБАСУ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ (по колу) та 1943 (унизу).

 

 

Прорив радянськими військами німецької лінії оборони `Вотан` та визволення Мелітополя (2013)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена 70-річчю Мелітопольської наступальної операції з проривом радянськими військами німецької лінії оборони `Вотан` - події, що стала початком розгрому ворога та визволення південно-східної частини України й Криму від фашистських окупантів.

На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України, під яким написи: ліворуч - НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК/УКРАЇНИ, праворуч - 5/ГРИВЕНЬ/2013. У центрі зображено групу солдат під час атаки, праворуч логотип Монетного двору Національного банку України, унизу напис ПРОРИВ РАДЯНСЬКИМИ ВІЙСЬКАМИ/НІМЕЦЬКОЇ ЛІНІЇ ОБОРОНИ/ `ВОТАН`.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено композицію: зірка зі стрічки ордена Слави, у центрі якої напис 70/років, лаврова гілка, а також розміщено написи: ВИЗВОЛЕННЯ МЕЛІТОПОЛЯ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ (по колу) та 1943 (унизу).

 

 

Битва за Дніпро (до 70-річчя визволення Києва від фашистських загарбників) (2013)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена наступальним операціям Червоної Армії, здійсненим із серпня до грудня 1943 року. Вони стали завершенням корінного перелому в ході Великої Вітчизняної війни, - битви за Дніпро, під час якої 6 листопада 1943 року було визволено столицю України - місто Київ. Ця битва стала кульмінацією визволення України, значною мірою вплинула на подальший хід воєнних дій і сприяла розгрому фашистських загарбників.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі - композицію, що символізує перемогу: цифри 1943, над якими - зображення салюту, унизу - лаврова гілка зі стрічкою ордена Слави та зіркою, праворуч над зіркою - рік карбування монети 2013; унизу напис півколом - П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ і логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети розміщено стилізовану динамічну композицію із зображенням наступальної операції за участю різних родів військ - танкових, піхоти, артилерії, авіації, Дніпровської військової флотилії тощо, дзеркальна поверхня символізує Дніпро, угорі - напис БИТВА/ЗА ДНІПРО.

 

 

Лінійний корабель `Слава Катерини` (2013)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена 230-річчю спуску на воду зі стапелів Херсонської адміралтейської верфі флагмана Чорноморського флоту - 66-гарматного лінійного корабля `Слава Катерини`. За період діяльності Херсонського адміралтейства, яке було одним з основних центрів суднобудування на півдні Росії з 1778 до 1827 року, з його стапелів зійшли 34 лінійних кораблі та 16 фрегатів.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі зображено розу вітрів як символ морських мандрів, праворуч і ліворуч від якої стилізований рослинний орнамент та вітрильники, між якими рік карбування монети - 2013; унизу на дзеркальному тлі - номінал 5/ГРИВЕНЬ та праворуч логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено корабель під вітрилами, ліворуч півколом розміщено напис `СЛАВА КАТЕРИНИ`/ЛІНІЙНИЙ КОРАБЕЛЬ.

 

 

1120 років м. Ужгороду (2013)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена адміністративному центру Закарпатської області - Ужгороду, мальовничому місту, розташованому на берегах ріки Уж, яке виникло як фортеця та було свідком багатьох історичних подій у Закарпатті.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; під гербом на стрічці напис - УЖГОРОДСЬКИЙ ЗАМОК; у центрі зображено Ужгородський замок, обнесений захисним муром, на тлі якого гілочка сакури; ліворуч - рік карбування монети 2013; унизу на дзеркальному тлі - номінал - П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ та праворуч логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено панораму міста та пішохідний міст через річку Уж в обрамленні гілок сакури; угорі ліворуч - герб Ужгорода; унизу розміщено напис: 1120/РОКІВ УЖГОРОД.

 

Поиск
Календарь
«  Январь 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2025
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz