Коллекция border="0"width="35%"
Четверг, 21.11.2024, 09:59
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2005 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

"Дмитро Яворницький" (2005)

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр 12.8
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000 (анциркулейтед)


Присвячена 150-річчю від дня народження Дмитра Івановича Яворницького (1855 - 1940 рр.) - історика, археолога, етнографа, фольклориста, письменника. Людина надзвичайно різнобічних інтересів - Дмитро Яворницький майже все своє життя присвятив вивченню історії запорізького козацтва, вінцем якого стала `Історія запорізьких козаків` у трьох томах.

На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, над яким - рік карбування монети 2005, під ним - 2 ГРИВНІ, написи по колу УКРАЇНА (угорі), НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК (унизу) та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети зображено портрет Дмитра Яворницького, праворуч - роки життя 1855/1940 та по боках - написи півколом ДМИТРО ЯВОРНИЦЬКИЙ.

 

 

 "Володимир Винниченко" (2005)

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр 12.8
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000 (анциркулейтед)


Присвячена 125-річчю від дня народження громадського і політичного діяча, письменника Володимира Винниченка. Володимир Кирилович - одна з ключових постатей української історії й культури перших десятиліть ХХ століття, який, поринувши у вир політичного життя, став заступником голови Центральної Ради М.Грушевського, очолив перший український Уряд, а наприкінці 1918 року був ініціатором формування і першим головою Директорії Української Народної Республіки.

На аверсі монети у центрі зображено малий Державний Герб України, під ним рік карбування монети - 2005, по колу розміщено написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі) ДВІ ГРИВНІ (унизу) та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено портрет Винниченка, по боках від якого вертикально розташовані написи - ВОЛОДИМИР/ ВИННИЧЕНКО (ліворуч) та роки життя 1880/1951 (праворуч).

 

 

"Всеволод Голубович" (2005)

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр 12.8
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000 (анциркулейтед)


Присвячена 120-річчю від дня народження українського політичного і державного діяча Всеволода Олександровича Голубовича, внесок якого в процес українського право- і державотворення досить значний. З 18 січня 1918 р. - перший голова Ради народних міністрів, міністр закордонних справ УНР. У грудні 1917 - січні 1918 рр. очолював делегацію УНР на мирних переговорах з Німеччиною, Австро-Угорщиною, Болгарією і Туреччиною.

На аверсі монети в центрі зображено малий Державний Герб України, під ним рік карбування монети - 2005, по колу розміщено написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), ДВІ ГРИВНІ (унизу) та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено портрет В.О. Голубовича, по колу розміщено напис ВСЕВОЛОД ГОЛУБОВИЧ (угорі), роки життя - 1885 - 1939 (унизу).

 

 "Олексій Алчевський" (2005)

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр 12.8
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000 (анциркулейтед)

 

Присвячена 170-річчю від дня народження Олексія Кириловича Алчевського (1835 - 1901 рр.) - українського промисловця і банкіра, засновника ряду банків та промислових підприємств, зокрема, першого в місті Харкові і другого в Росії банку комерційного кредиту під назвою `Харківський торговельний банк`, першого в Росії Земельного банку, одного з фундаторів Сільськогосподарського Товариста. За його ініціативою будуються два найбільші металургійні заводи (нині це ВАТ `Алчевський металургійний комбінат` та ВАТ `Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча`).

На аверсі монети зображено паровоз (як символ прогресу наприкінці XIX ст.) на тлі стилізованих абрисів териконів, доменної печі та мартенівського цеху; розміщено: малий Державний Герб України (ліворуч), круговий напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), під ним - рік карбування монети 2005, унизу - 2 ГРИВНІ та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено портрет Олексія Алчевського, під ним півколом розміщено написи 1835 ОЛЕКСІЙ АЛЧЕВСЬКИЙ 1901.

 

 

"Ілля Мечников" (2005)

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр 12.8
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 20 000 (анциркулейтед)


Присвячена 160-річчю від дня народження Іллі Ілліча Мечникова (1845 - 1916 рр.) - видатного вченого зі світовим ім`ям, лауреата Нобелівської премії (1908). І.І. Мечников - один з основоположників еволюційної ембріології, імунології та мікробіології, який відкрив явище фагоцитозу, розробив фагоцитарну теорію імунітету (1883). Ідеї вченого і нині сприяють розвиткові різних галузей біології та медицини.

На аверсі монети праворуч зображено клітину під мікроскопом - стилізований процес фагоцитозу, ліворуч - рік карбування монети 2005 і малий Державний Герб України. По колу монети розміщено написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (ліворуч), логотип Монетного двору Національного банку України та ДВІ ГРИВНІ (унизу).

На реверсі монети зображено портрет Іллі Мечникова (зміщений вправо) та праворуч - роки життя 1845/1916, ліворуч - напис півколом ІЛЛЯ МЕЧНИКОВ.

 

"Літак АН-124 `Руслан`"(2005)

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 60 000 

 

Присвячена найбільшому у світі за розмірами і вантажопідйомністю літаку АН-124 `Руслан`, який випускається серійно та унікальний за своєю транспортною ефективністю.

На аверсі монети в центрі в намистовому колі зображено малий Державний Герб України в оточенні алегоричної композиції із сонця, стилізованого крила, птахів та зірок, що втілює мрію людства досгти космічних виост та кругові написи: УКРАЇНА/ 2005/ 20 /ГРИВЕНЬ, а також логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено літак АН-124 `Руслан` та між зовнішнім кантом монети і намистовим колом розміщено кругові написи: угорі - ЛІТАКИ УКРАЇНИ, унизу - АН-124 `Руслан`, між якими розміщено логотип `АН`.

 

 

"Сорочинський ярмарок"(2005)

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 60 000 


Присвячена Сорочинському ярмарку - справжньому святу торгівлі, оспіваному М.В.Гоголем в одній із повістей циклу `Вечори на хуторі біля Диканьки`.

На аверсі монет у центрі на тлі українського пейзажу зображено М.В.Гоголя та його літературного героя Рудого Панька, угорі півколом розміщено напис УКРАЇНА, під ним - малий Державний Герб України, рік карбування монети 20-05 та написи: 5/ ГРИВЕНЬ.; логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено багатофігурну композицію, характерну для сільського ярмарку XIX - XX століть, та угорі півколом розміщено напис СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК.

 

 

"1300 років м.Коростень"(2005)

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000 

 

Присвячена одному з найдавніших міст на території України (Житомирщина) місту Коростень (літописний Іскоростень), перша літописна згадка про яке (945 рік) є в Несторовій `Повісті минулих літ`.

На аверсі монети розміщено: у центрі малий Державний Герб України, під яким рік карбування монети - 2005 та кругові написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, ПЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), а також логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено елементи панорами міста, на передньому плані - скронева срібна сережка (до 946 р.), яку знайдено під час розкопок на території міста, угорі праворуч - герб міста Коростень, а також написи: у горі ліворуч - 1300/ РОКІВ, унизу півколом - КОРОСТЕНЬ.

 

 

 "350 років м.Суми"(2005)

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 


Присвячена місту Суми, розташованому на мальовничому правому березі річки Псла і заснованому на початку 50-х років XVII ст. українськими козаками - переселенцями з Правобережної України.

На аверсі монети розміщено: у центрі малий Державний Герб України, під яким рік карбування монети - 2005 та кругові написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ ПЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), а також логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено центральну вулицю міста зі Спасо-Преображенським собором, на тлі якої - герб міста Суми та півколом розміщено написи: СУМИ (угорі), 350 РОКІВ (унизу).

 

 

"Покрова"(2005)

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 


Присвячена одному із значних свят православ`я, що пов`язане з образом Богородиці - справедливої заступниці всіх віруючих. Зміст свята становить ідея покровительства.

На аверсі монети зображена композиція з калини, рослин, рушника, на тлі якої - рік карбування монети 2005, у центрі композиції розміщено малий Державний Герб України, під ним - гетьманські клейноди (пірнач і булава) та козацька шабля. Ліворуч і праворуч - стилізовані квіти і птахи, між якими розміщено написи: - УКРАЇНА, 5 ГРИВЕНЬ, логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено багатофігурну композицію зустрічі батьками, які тримають ікону і коровай, молодих, угорі - Покрова. Праворуч півколом розміщено напис: ПОКРОВА.

 

 

"Свято-Успенська Святогірська лавра"(2005)

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 


Присвячена відомій архітектурно-історичній пам`ятці (XVII - XIX ст.) - Святогірському Успенському монастирю, якому в 2004 році присвоєно статус лаври. Монастир, побудований біля підніжжя гір на правому березі річки Сіверський Донець, вперше згадується в 1624 році. Головну роль у його архітектурній композиції відіграє Миколаївська церква (XVII ст.) - найдавніший храм монастиря, основна частина якого розміщується в скелі.

На аверсі монети зображено Чудотворну ікону Божої Матері Святогірської, по обидва боки якої два ангели тримають дари - монети, хрести, підвіски тощо, вгорі півколом напис УКРАЇНА, праворуч - малий Державний Герб України, ліворуч - рік карбування монети - 2005, унизу півколом - П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ; логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на березі річки зображено древній Святогірський Успенський монастир, розташований біля підніжжя крейдяних гір, укритих густим лісом, та вгорі півколом напис СВЯТО-УСПЕНСЬКА СВЯТОГІРСЬКА ЛАВРА.

 

 

"500 років козацьким поселенням. Кальміуська паланка"(2005)

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000
 

 

Присвячена 500-річчю виникнення українських козацьких поселень на території нинішніх Донецької і Луганської областей, які згодом утворили Кальміуську паланку Війська Запорозького Низового.

На аверсі монети зображено стилізований герб Війська Запорозького, ліворуч від якого - малий Державний Герб України, рік карбування монети - 2005 (унизу) та кругові написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), а також логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено козацьку громаду на чолі зі старшиною, ліворуч - половецьку кам`яну бабу, під композицією - герб Кальміуської паланки. По колу монети розміщено написи: 500 РОКІВ КОЗАЦЬКИМ ПОСЕЛЕННЯМ. КАЛЬМІУСЬКА ПАЛАНКА.

 

Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz