Національний Банк України випустив нову срібну монету "Людина, час, простір".
![](/UkrSilver/2018R/LydChasProstir2018SribnZ.jpg)
Номінал 5 грн. Метал - срібло (Ag 999). Маса (срібла) - 15.55 гр. Діаметр, мм - шестигранна. Тираж - 4000 шт.
Пам`ятна монета, що входить до набору `До 100-річчя Національної академії наук України` присвячена науці - найважливішому чиннику технічного та соціально-культурного прогресу, невід`ємній складовій духовної культури людства, яке вступило в епоху інформації.
Націона́льна акаде́мія нау́к Украї́ни (НАН України) — вища наукова самоврядна організація України, що є найбільшим центром наукових досліджень в Україні.
![](/Novunu24/NANU.jpg)
Українську академію наук засновано за указом гетьмана Павла Скоропадського 14 листопада 1918 року. Її було створено самоврядною установою, яка одразу складалася з 45 установ: 15 інститутів, 14 постійних комісій, 6 музеїв, 2 кабінети, 2 лабораторії, Ботанічний та Акліматизаційний сади, Астрономічна обсерваторія, Біологічна станція, бібліотека, друкарня та архів. Видання Академії повинні були друкуватися українською мовою.
На реверсі монети розміщено: на тлі стилізованої схеми нуклеїнових кислот - годинник як символ вічності, часу та його швидкоплинності, у центрі якого - дзеркальні силуети чоловіка і жінки, над якими на чорному тлі зображено переплетені кольорові символи жіночої та чоловічої статі (використано тамподрук); вертикальні написи: THE HUMAN o TIME o SPACE (ліворуч) та ЛЮДИНА o ЧАС o ПРОСТІР (праворуч).
![](/UkrSilver/2018R/LydChasProstir2018SribnZ.jpg)
На аверсі монети `Людина, час, простір` розміщено: ліворуч: рік карбування монети 2018, малий Державний Герб України та написи UKRAINE/УКРАЇНА (вертикально); праворуч - номінал монети П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ, позначення металу, маси монети в чистоті - Ag 999 15,55 (вертикально) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу); на тлі стилізованого зображення геліоцентричної системи світу як символу розвитку астрономії та філософії - рівняння Ейнштейна E=mc2 (зв`язок між енергією та масою будь-якої речовини), що символізує теорію відносності, під якою на фіолетовому тлі, заповненому зображенням подвійної спіралі - символу генома людини (використано тамподрук), - Вітрувіанська людина з малюнка Леонардо да Вінчі, що символізує `канонічні пропорції` (локальна позолота).
Джерело: НБУ
|