Коллекция border="0"width="35%"
Четверг, 18.04.2024, 21:16
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2009 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

Українська писанка(2009)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000 

 

Присвячена писанкарству - яскравому взірцю української традиційної художньої творчості, яка має свої специфічні орнаментальні мотиви і кольорову гамму в кожному етнографічному регіоні України.

На аверсі монети угорі на дзеркальному тлі розміщено малий Державний Герб України (ліворуч) та фрагмент писанки, унизу на матовому тлі - номінал 5/ГРИВЕНЬ/2009 та фрагмент писанки, дзеркальне і матове поля монети розділяє стилізований напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ.

На реверсі монети зображено: унизу - на рушнику паска зі свічкою та крашанками, над якими розміщено стилізований напис - УКРАЇНСЬКА ПИСАНКА, угорі - писанку на тлі писанкових узорів, притаманних Лемківщині, Буковині, Гуцульщині тощо.

 

 

60 років Національному музею Т.Г.Шевченка(2009)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000 

 

Присвячена одному з найбільших літературно-художніх музеїв України -Національному музею Т.Г.Шевченка. У колекції музею зберігаються оригінали мистецьких творів Кобзаря, рукописи поезій, прижиттєві видання з автографом, фотографії, меморіальні речі, а також майже всі видання творів поета, шевченкознавча література тощо.

На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ та композицію, що складається з експонатів музею, на передньому плані якої - картина `Катерина` та бандура, праворуч від якої - логотип Монетного двору Національного банку України, рік карбування монети 2009, нижче півколом напис - 5 ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети на тлі будівлі - пам`ятки архітектури першої половини XIX ст., в якій розміщена експозиція музею, зображено портрет Т.Г.Шевченка та напис НАЦІОНАЛЬНИЙ/ МУЗЕЙ/ (угорі на дзеркальному тлі) ТАРАСА/ ШЕВЧЕНКА/ 60/РОКІВ (на рельєфному тлі).

 

 

225 років м.Сімферополю(2009)

 

  

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000 

 

Присвячена столиці Автономної Республіки Крим, адміністративному та культурному центру - місту Сімферополю (з грецької - місто-збирач). Місто розташоване в долині річки Салгир на межі гірського і рівнинного Криму. Місто почало будуватися в 1784 році, хоча частина долини, де розташоване місто, була заселена з давніх часів.

На аверсі монети зображено візитну картку міста - залізничний вокзал, угорі розміщено малий Державний Герб України, під ним написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ/ БАНК/ УКРАЇНИ/ 5/ ГРИВЕНЬ/ 2009 та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети на тлі плану побудови міста 1768 року зображено дві пам`ятки архітектури початку ХХ ст., між якими - герб міста, під ним у лавровому вінку написи - 225/РОКІВ, унизу півколом - СІМФЕРОПОЛЬ.

 

 

Бокораш(2009)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000 

 

Присвячена професії плотогона, сплавника, яка вимагала неабиякої сили та спритності. Лісозаготівля проводилася на Поліссі та в Карпатах, де цей промисел був розвинутий ще до 50-х років минулого століття.

На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України, під яким стилізований напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ/ БАНК/ УКРАЇНИ, у центрі - стилізоване зображення двох птахів, ліворуч і праворуч - карпатський пейзаж зі смереками, хатинами та колодами, унизу - написи 5/ ГРИВЕНЬ/ 2009.

На реверсі монети зображено постать бокораша з цапиною в руках, який спрямовує пліт униз по річці, з обох боків від нього - традиційний карпатський орнамент, угорі на стилізованому під торець колод тлі розміщено напис БОКОРАШ.

 

 

60 років Раді Європи(2009)

 

 

 

Номинал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 45 000 

 

Присвячена міжурядовій регіональній організції, метою якої є розвиток співробітництва держав-учасниць на базі спільних принципів та ідеалів, а також сприяння їх економічному і соціальному прогресу. Україна стала членом Ради Європи в листопаді 1995 року.

На аверсі монети у внутрішньому колі в обрамленні п`ятикутних зірок зображено мапу Європи, під верхньою зіркою - рік карбування монети 2009, по зовнішньому колу угорі розміщено малий Державний Герб України та написи по колу НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу) та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети у внутрішньому колі зображено логотип Ради Європи, під яким напис - 1949/РІК, по зовнішньому колу розміщено написи - COUNCIL OF EUROPE, CONSEIL DE L`EUROPE, РАДА ЄВРОПИ (унизу).

 

 

220 років м.Миколаєву(2009)

 

  

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000 

 

Присвячена гордості корабелів, важливому суднобудівному, промисловому, адміністративному та культурному центру Південної України - місту Миколаєву, яке розташоване на лівому березі Бузького лиману.

На аверсі монети розміщено: напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, малий Державний Герб України, під яким - чайка, композицію: Варварівський міст, крейсер, побудований у Миколаєві, унизу - якір, ровесник міста, виготовлений у 1789 році, під яким рік карбування монети 2009 та напис півколом П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ, логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено фрегат `Святий Миколай` - перший корабель, побудований на Миколаївській верфі, на тлі архітектурних пам`яток міста - Миколаївської астрономічної обсерваторії та будинку штабу Головного командувача Чорноморського флоту, угорі - герб міста, під яким напис МИКОЛАЇВ, унизу напис - РІК ЗАСНУВАННЯ/1789.

 

 

Міжнародний рік астрономії(2009)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000 

 

Присвячена Міжнародному року астрономії, яким ООН оголосила 2009 рік. Чотириста років тому Галілео Галілей уперше використав телескоп для дослідження об`єктів Всесвіту. Відомим українським ученим- астрономом, яким пишається Україна, є Юрій Дрогобич (Котермак, бл. 1450 - 1494) - енциклопедист, мислитель-гуманіст. Народився і виріс у м. Дрогобичі. У 1481 - 1482 роках був ректором Болонського університету. Його праця `Прогностична оцінка поточного 1483 року` є першою друкованою книгою українського автора.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі); композицію, що символізує космос: ліворуч Уранія - покровителька астрономії, одна з дев`яти муз давньогрецької міфології, та зоряний простір із фрагментом схеми руху планет Сонячної системи; унизу - рік карбування монети 2009 та логотип Монетного двору Національного банку України, на стилізованому свитку номінал - 5 ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети розміщено: портрет Юрія Дрогобича (праворуч), під яким роки його життя - бл. 1450/ 1494, логотип Міжнародного року астрономії (ліворуч), під яким напис - МІЖНАРОДНИЙ/ РІК/ АСТРОНОМІЇ, унизу - артефакти дослідників космосу.

 

 

Стельмах(2009)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 45 000 

 

Присвячена професії деревообробника. Стельмаство, основне призначення якого - виготовлення коліс, саней, возів, дуг тощо, відоме в Україні з давніх-давен і було одним з найпоширеніших промислів.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким стилізований напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК/УКРАЇНИ, у центрі - стилізоване зображення двох півників, ліворуч і праворуч - продукція стельмаського ремесла - вози, ярма, колеса, сани, притика. Декоративна орнаментальна центральна частина аверсу містить написи - 5/ ГРИВЕНЬ/ 2009.

На реверсі монет зображено деревообробника, який теше з дерева деталь воза. Угорі на тлі стилізованої дошки розміщено напис СТЕЛЬМАХ, обабіч центральної композиції зображено декоративний орнамент.

 

Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz