Коллекция border="0"width="35%"
Пятница, 26.04.2024, 20:27
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 10 ГРИВЕНЬРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

Павло Полуботок (2003)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 3 000

 

Присвячена наказному гетьману Лівобережної України Павлу Полуботку (бл.1660 - 1724 рр.), який стояв на чолі верхівки української старшини та виступав проти обмеження автономії України, за відновлення гетьманства та ліквідацію Малоросійської колегії. За організацію опозиційної діяльності був ув`язнений у Петропавлівській фортеці, де й помер. Похований у Петербурзі.

На аверсі монети зображено загальну для цієї серії композицію, що втілює ідею соборності України: малий Державний Герб України підтримують гербові фігури архістратига Михаїла і коронованого лева - символи міст Києва і Львова, стилізовані написи: УКРАЇНА, 2003, 10, ГРИВЕНЬ, логотип Монетного двору, а також позначення металу, його проба - Ag 925 та вага в чистоті - 31,1.

На реверсі монети в намистовому колі в центрі зображено поясний портрет Павла Полуботка, праворуч - герб Полуботка. Між зовнішнім кантом монети і намистовим колом угорі розміщено стилізований напис ПАВЛО ПОЛУБОТОК, унизу - роки життя 1660 - 1724.

 

XXVIII Літні Олімпійські ігри.  Бокс  (2003)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 15 000

 

Присвячена Іграм XXVIII Олімпіади, що відбудуться в 2004 році в Афінах (Греція).

На аверсі монети у квадраті зображено алегоричну сцену відкриття Ігор Олімпіади: дві жіночі постаті в туніках тримають у руках чашу з вогнем та лаврові гілки - символ миру. Навколо квадрата зображено малий Державний Герб України (угорі) та написи: на монеті зі срібла - УКРАЇНА (угорі), 10 ГРИВЕНЬ (унизу), 2003 (ліворуч), позначення металу та його проби Ag 925, вага в чистоті - 31,1 (праворуч); та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети у квадраті зображено боксера в шоломі. Навколо квадрата розміщено такі написи: ІГРИ/ XXVIII ОЛІМПІАДИ (угорі), OLYMPIC GAMES, XXVIII (унизу), АФІНИ 2004 (ліворуч), ATHENS 2004 (праворуч).

 

Зубр  (2003)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 2 000

 

Присвячена майже повністю винищеному представнику ряду парнокопитних, розведення та розселення якого в Україні успішно відновлюються з 1965 року. Його занесено до Червоної книги України, Червоної книги МСОП та Європейського Червоного списку.

На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи в чотири рядки: на монеті із срібла – УКРАЇНА, 10 ГРИВЕНЬ, 2003, а також позначення металу та його проби – Ag 925, вага в чистоті – 31,1 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено зубра,навколо – кругові написи: ЗУБР (угорі) та BISON BONASUS (унизу).

 

Свято Великодня  (2003)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 3 000

 

Присвячена найбільшому святу християнської релігії - Великодню, яке супроводжується всеношною, урочистими хресними ходами, церковними дзвонами та пісноспівами, що славлять Ісуса Христа, який своїм воскресінням переміг смерть і відкрив таїнство вічного життя.

На аверсі монети зображено композицію з семи писанок, прикрашених орнаментами різних регіонів України, у середині якої розміщено малий Державний Герб України, а над ним рік карбування монети - 2003; в оточенні стилізованого орнаменту з верби розміщено написи: на монеті із срібла - УКРАЇНА, 10, ГРИВЕНЬ, а також позначення металу та його проби - Ag 925, вага в чистоті - 31,1та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено багатофігурну композицію (урочистий вихід з церкви з плащаницею, хрестами, хоругвами та свічками на чолі з священиком) з традиційним святковим обрядом освячення, над якою розміщено напис: ВЕЛИКДЕНЬ.

 

Літак Ан-2 (2003)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 3 000

 

Присвячена багатоцільовому літаку, призначеному для перевезення вантажів і пасажирів, родоначальнику великого сімейства “Анів”. Перший політ літака відбувся 31 серпня 1947 року, а серійне виробництво розпочато в 1949 році на Київському авіазаводі (нині - “Авіант”). Усього розроблено 18 модифікацій літака. АН-2 - один із наймасовіших і довговічніших літаків у світі, серійний випуск якого продовжується. Він експортувався в 23 країни світу.

На аверсі монети в центрі в намистовому колі зображено малий Державний Герб України в оточенні алегоричної композиції із сонця, стилізованого крила, птахів (праворуч) та зірок, що втілює мрію людства досягти космічних висот, та кругові написи: на монеті із срібла - УКРАЇНА, 2003, 10, ГРИВЕНЬ, а також позначення металу та його проби - Ag 925, вага в чистоті - 31,1; та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено літак АН-2 та кругові написи: угорі - ЛІТАКИ УКРАЇНИ; унизу - АН-2 та AN-2, між якими розміщено логотип “АН”.

 

Генуезька фортеця у місті Судак  (2003)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 3 000

 

Присвячена визначній середньовічній фортифікаційній споруді XIV-XV ст. у колишній столиці Солдайського консульства м.Генуї в Криму – Судаку. Величезні мури і башти фортеці будувалися протягом майже 100 років і належать до найцікавіших пам`яток архітектури світового значення.

На аверсі монети зображено план-схему фортеці, у центрі якої на тлі стилізованого орнаменту розміщено напис у два рядки 10 ГРИВЕНЬ, по боках – фігури воїна з арбалетом (праворуч) та виноградаря (ліворуч); праворуч – малий Державний Герб України та написи: УКРАЇНА (угорі), 2003 (ліворуч), а також унизу позначення металу та його проби – Ag 925, ваги в чистоті – 31,1, логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено фортецю, на тлі якої унизу розміщено дати – XIV-XV cт., між якими – геральдична дошка з гербами (дожа Генуї, Генуезької республіки та консула), що прикрашає одну з башт фортеці. Ліворуч від фортеці зображено торговельне судно та кругові написи: СУДАК (угорі ліворуч) та ГЕНУЕЗЬКА ФОРТЕЦЯ (унизу).

 

Морський коник  (2003)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 2 000

 

Присвячена представникові ряду Голкоподібних, єдиному ендимічному підвиду морського коника чорноморського у фауні України, ареал поширення якого – Азовське і Чорне моря.

На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи в чотири рядки: на монеті із срібла - УКРАЇНА, 10 ГРИВЕНЬ, 2003, а також позначення металу та його проби - Ag 925, вага в чистоті - 31,1; та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено морського коника, навколо – кругові написи: МОРСЬКИЙ КОНИК ЧОРНОМОРСЬКИЙ та HIPPOCAMPUS GUTTULATUS MICROSTEPHANUS.

 

Лівадійський палац  (2003)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 3 000

 

Присвячена витонченому архітектурному пам`ятнику неоренесансного стилю, колишній літній царській резиденції – Великому Лівадійському палацу, створеному на поч. ХХ ст. за проектом архітектора М.П.Краснова. У Лівадії в лютому 1945 р. проходила Ялтинська конференція голів урядів держав – союзниць по антигітлерівській коаліції.

На аверсі монети зображено фрагмент воріт італійського дворика та скульптуру лева (праворуч), угорі розміщено напис УКРАЇНА, малий Державний Герб України, позначення металу та його проби – Ag 925, ваги в чистоті – 31,1, унизу розміщено написи: ліворуч від воріт – номінал 10, нижче в один рядок – ГРИВЕНЬ • 2003 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на тлі силуету гір зображено палац та півколом розміщено напис ЛІВАДІЙСЬКИЙ ПАЛАЦ.

 

Почаївська лавра  (2003)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 3 000

 

Присвячена відомому архітектурно-історичному пам`ятнику, великому православному монастирю, перша згадка про який датується XVI століттям. Нині її архітектурний комплекс включає 16 церков. Почаївська лавра відіграє значну роль у східній церковній традиції.

На аверсі монети зображено: угорі Віфлеємську зірку, під нею – напис УКРАЇНА, малий Державний Герб України та написи у три рядки – 2003, 10 ГРИВЕНЬ, унизу – відбиток стопи Божої Матері на стилізованій вершині почаївського пагорба, ліворуч і праворуч – серафимів, а нижче – позначення металу та його проби у два рядки – Ag 925, маси в чистоті – 31,1 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено просторову композицію комплексу Почаївського монастиря, над якою – Богородиця Покрова, з обох боків розміщено круговий напис СВЯТО-УСПЕНСЬКА ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА.

 

Кирило Розумовський  (2003)

 

 

 

Номінал - 10 Гривень

Метал - срібло (Ag 925)

Маса, гр - 31,1

Діаметр, мм - 38,6

Гурт - рифлений

Тираж, штук - 3 000

 

Присвячена останньому гетьману Лівобережної України графу Кирилу Розумовському (1728 - 1803 рр.) - широко освіченій людині, президенту Петербурзької академії наук, фельдмаршалу, камергеру і сенатору. За часів його гетьманства було здійснено судову та військову реформи, проведено перепис населення, відстоювалися старовинні українські права та привілеї.

На аверсі монети зображено загальну для цієї серії композицію, що втілює ідею соборності України: малий Державний Герб України підтримують гербові фігури архістратига Михаїла і коронованого лева - символи міст Києва і Львова, стилізовані написи УКРАЇНА, 2003, 10, ГРИВЕНЬ, логотип Монетного двору, а також позначення металу, його проби - Ag 925 та вага в чистоті - 31,1.

На реверсі монети в намистовому колі в центрі зображено поясний портрет Кирила Розумовського, ліворуч - його герб, на другому плані праворуч - собор Різдва Богородиці в Козельці. Між зовнішнім кантом монети і намистовим колом угорі розміщено стилізований напис КИРИЛО РОЗУМОВСЬКИЙ, унизу - роки життя 1728 - 1803.

 

 

Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz