Коллекция border="0"width="35%"
Пятница, 26.04.2024, 15:19
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2017 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

До 100-річчя подій Української революції 1917 - 1921 років  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена подіям, пов`язаним із боротьбою української нації за відновлення та утвердження власної державності, яка відбувалася у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки. Ці складні соціально-політичні події мали величезне значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році. Потужний темперамент тих часів, відчуття історичних зрушень та змін справили значний вплив і на мистецтво, яке відображало збентеження, неспокій, невлаштованість у суспільстві. Концепцію монети вирішено в стилі авангардизму, що спонукає згадати світової слави майстрів, за походженням, вихованням, самосвідомістю і національними традиціями повязаних з Україною, - Давида Бурлюка, Казимира Малевича, Володимира Татліна, Олександру Екстер, Василя Єрмілова, Олександра Богомазова…

На аверсі монети розміщено: угорі написи: УКРАЇНА, номінал 5 ГРИВЕНЬ, малий Державний Герб України, рік карбування монети 2017; на дзеркальному тлі зображено cтилізовану композицію: український прапор із тризубом у центрі, під яким розміщено композицію, що символізує зруйновану, розбиту Російську імперію; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч).

На реверсі монети зображено стилізовану композицію - динамічного кольорового прапороносця із синьо-жовтим стягом (використано тамподрук) на тлі зображення колон маніфестантів із прапорами і транспарантами, що символізують той драматичний історичний період в Україні із масовими мітингами, гаслами та закликами до незалежності, волі тощо; написи: УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ (угорі), 1917/1921 (унизу).

 

Пісенний конкурс "Євробачення-2017"  (2017)

 

  

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена проведенню 62-го пісенного конкурсу `Євробачення-2017` в Україні.

На аверсі монети розміщено: у центрі на дзеркальному тлі - малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА, номінал 5/ГРИВЕНЬ, рік карбування монети ? 2017, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу ліворуч); угорі півколом стилізовану композицію: панорама міста, на якій зображено Архістратига Михаїла та напис КИЇВ.

На реверсі монети зображено офіційний слоган та логотип пісенного конкурсу `Євробачення-2017`: кольорові буси, у центрі яких синьо-жовте серце, а також написи EUROVISION SONG CONTEST KYIV 2017 та CELEBRATE DIVERSITY (Шануймо розмаїття).

 

Старий замок у м. Кам`янці-Подільському  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена легендарній Кам`янець-Подільській фортеці (замку), одній із найкрасивіших пам`яток архітектури України. Замок був головною оборонною спорудою в комплексі укріплень міста, неодноразово зазнавав змін та перебудовувався. Нині замок є складовою частиною Кам`янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА; у центрі на дзеркальному тлі - план старого замку у м. Кам`янці-Подільському; праворуч рік карбування монети - 2017, унизу номінал - 5 ГРИВЕНЬ; праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено Кам`янець-Подільську фортецю та розміщено написи: КАМ`ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ/ СТАРИЙ ЗАМОК (півколом угорі).

 

125 років трамвайному руху в Києві  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена запуску електричного трамвая в місті Києві. Електричний трамвай був створений винахідником та відомим інженером Вернером фон Сіменсом. У 1881 році його фірма відкрила перше у світі трамвайне сполучення між Берліном і Ліхтерфельдом. Того самого року електричні потяги стали курсувати вулицями Парижа. У червні 1892 року в Києві по одному з найкрутіших у місті Олександрівському узвозі (нині ? Володимирський) рушив електричний трамвай. Його маршрут пролягав від Царської площі до Нижньої площі (тепер Європейська і Поштова). Винахід Сіменса виявився дуже корисним для `міста на семи пагорбах`. На кінець ХІХ століття Київ мав майже 50 кілометрів електрифікованих трамвайних колій.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, ліворуч півколом напис - УКРАЇНА, праворуч - номінал 5 ГРИВЕНЬ (вертикальний напис) та рік карбування монети 2017; стилізовану композицію: на бруківці розміщена трамвайна колія, спрямована вгору як символ руху до прогресу, та написи: КИЇВ 1892/PARIS 1881/BERLIN 1881/LONDON 1901; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу ліворуч).

На реверсі монети зображено трамвай з пасажирами на тлі київського пейзажу та угорі півколом розміщено написи ТРАМВАЙНИЙ РУХ В КИЄВІ/125/РОКІВ.

 

400 років Луцькому Хрестовоздвиженському братству  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена історії Луцького Хрестовоздвиженського братства - національно-релігійної громадської організації волинської православної шляхти, яка мала на меті збереження та захист православної віри на Волині і відіграла надзвичайно велику роль у суспільно-політичному житті краю першої половини XVII ст. Наприкінці XVI - на початку XVII століть братства, що виникли у Львові, Києві, Луцьку, Острозі, Вільні та інших містах, розгортали благодійну і культурно-просвітницьку діяльність - відкривали шпиталі, школи, друкарні, поширювали книги, створюючи умови для розвитку культури і науки, споруджували церкви і монастирі.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА (вертикально); унизу - номінал 5 ГРИВЕНЬ; на дзеркальному тлі зображено Хрестовоздвиженську братську церкву (м. Луцьк, ХVII ст.), праворуч від якої, на тлі стилізованої сторінки стародруку - рік карбування монети 2017, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено братчиків, угорі над якими - печатка братства та напис півколом: ЛУЦЬКЕ ХРЕСТОВОЗДВИЖЕНСЬКЕ БРАТСТВО; унизу - напис 400 РОКІВ.

 

85 років Київській області  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена Київщині - колисці Київської Русі, з якої бере початок національний родовід, етнічному ядру, довкола якого формувалася Україна-Русь, її історія і культура. Київська область розміщена на півночі України в басейні середньої течії Дніпра, головним чином на Правобережжі. Область багата такими корисними копалинами: граніти, гнейси, цегельно-черепичні глини, мергелі, будівельні і кварцові піски, торф, мінеральні води. На території Київщини протікає 177 річок (усі вони належать до басейну Дніпра). В області налічується 130 територій та об`єктів природно-заповідного фонду. Серед них - визначна пам`ятка природи загальнодержавного значення дендропарк `Олександрія`. Основа економічного потенціалу - машинобудування, металообробка, харчова промисловість, розвинуте сільське господарство.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Монетного двору Національного банку України; у центрі - стилізовану композицію: фрагмент дендропарку `Олександрія` (м. Біла церква); Вознесенський собор (м. Переяслав-Хмельницький) - яскраву пам`ятку сакральної архітектури в стилі українського бароко; АН-225 `Мрія` (угорі), під яким рік карбування монети - 2017; трипільська кераміка і колосся (унизу).

На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено написи: КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1932 РОЦІ (унизу).

 

Косівський розпис  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена яскравій перлині українського народного мистецтва - косівській кераміці, яка отримала свою назву від міста Косів Івано-Франківської області. Естетику і стиль, народжені в українських Карпатах, не переплутаєш ні з чим. Основні елементи косівського розпису - квіти, візерунки, що переходять у геометричний орнамент; птахи та зображення людей у національному гуцульському одязі виконані в особливій гамі переважно зеленого, жовтого та коричневого кольорів. Вірність традиції, насичені яскраві кольори, тематичні сюжети - усе це і сьогодні вирізняє оригінальний косівський розпис.

На аверсі монети розміщено: угорі півколом напис УКРАЇНА, під яким праворуч - рік карбування монети 2017 та малий Державний Герб України; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі в центрі - куманець із розписом, праворуч і ліворуч від якого зображено фігури дівчини та хлопця в національних костюмах - елементи косівських розписів; унизу - півколом номінал - П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети зображено кольорову (використано тамподрук) тарілку із зображенням півня та півколом розміщено написи: КОСІВСЬКИЙ РОЗПИС (угорі), ТАРІЛКА `ПІВНИК` (унизу), праворуч і ліворуч на дзеркальному тлі - стилізовані півники.

 

85 років Вінницькій області  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена перлині Поділля, розташованій у лісостеповій зоні в межах Подільської височини. Край славиться своїми численними пам`ятками археології, історії, архітектури і містобудування. Ці землі нерозривно пов`язані з козацтвом. Саме тут формувалися одні з перших козацьких загонів, широко розгортався повстанський, гайдамацький рух. Вінниччина багата на мінерально-сировинні ресурси. В її надрах відкрито 1159 родовищ корисних копалин: граніту, каоліну, гранату, флюориту, фосфоритів та інших. Розроблені й використовуються цілющі джерела мінеральної води, зокрема з високим вмістом радону в м. Хмільник.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Монетного двору Національного банку України; у центрі: угорі рік карбування монети - 2017 та композицію: палац Потоцьких у м. Тульчин, млин XIX століття в с. Круподеринці, водонапірна вежа та фонтани (м. Вінниця), візитівка Вінниччини - знаменитий бушанський рельєф у скельному храмі с. Буша, аналогів якому немає, ліворуч від рельєфу ? квіти соняшнику та яблука, що символізують потужний аграрний потенціал регіону.

На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено написи: ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1932 РОЦІ (унизу).

 

Давній Галич  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена давньому галицькому місту, одному з найбільших центрів Київської Русі. Галич був столицею Галицького князівства та Галицько-Волинської держави, визначним економічним, політичним і культурним центром, в якому розвивалися ремесла, торгівля, цивільне та церковне будівництво, було складено Галицько-Волинський літопис.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА, у центрі на дзеркальному тлі - фрагмент керамічної плитки з грифоном (ХІІ ст.), ліворуч від якої вертикальний напис - 5 ГРИВЕНЬ, унизу праворуч - рік карбування монети 2017 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено стилізовану композицію: на тлі реконструкції давнього міста вершник - король Данило Галицький; угорі - герб міста, праворуч від якого напис - ГАЛИЧ/ДАВНІЙ.

 

60-річчя запуску першого супутника Землі  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000

 

Присвячена запуску першого супутника Землі, який випромінював радіохвилі на двох частотах, що дозволило вивчати верхні шари іоносфери. Радіоаматори всього світу стежили за звуковими сигналами, що передаються супутником. Його можна було спостерігати як зірку першої величини - навіть неозброєним оком. Дата запуску супутника вважається початком космічної ери людства. У створенні та запуску першого супутника Землі брали участь українські вчені та конструктори на чолі з основоположником практичної космонавтики С. П. Корольовим.

На аверсі монети розміщено: на дзеркальному тлі - кольорове стилізоване зображення планети Земля (використано тамподрук); унизу півколом такі елементи: малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, номінал 5 ГРИВЕНЬ, рік карбування монети 2017 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети подано стилізоване зображення супутника Землі та розміщено написи: 60-РІЧЧЯ ЗАПУСКУ ПЕРШОГО СУПУТНИКА ЗЕМЛІ (праворуч півколом).

 

500-річчя Реформації  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена важливому явищу європейської культури - 500-річчю Реформації. Формальний початок релігійно-суспільного руху в Європі XVI - середини XVII століть пов`язують із виступом німецького реформатора, доктора богослов`я Віттенберзького університету Мартіна Лютера, який у 1517 році оприлюднив свої знамениті 95 тез, що були націлені проти практики продажу індульгенцій (звільнення від гріха, дароване Церквою) та наголошували, що людина досягає `спасіння душі` (або `виправдання`) не через церкву та її обряди, а за допомогою віри, дарованої їй безпосередньо Богом. Вплив Реформації на українських землях виявився у демократизації церкви, наближенні її до народу, процесі створення національних шкіл, друкарень, перекладу Біблії та богослужбових книг живою українською мовою.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, під яким написи: УКРАЇНА/ 5 ГРИВЕНЬ, на дзеркальному тлі - хрест, ліворуч - стилізований аркуш розгорнутої Біблії, переклад якої німецькою мовою зробив Мартін Лютер, із декоративною закладкою з українським орнаментом, що символізує причетність України до загальноєвропейського процесу творення нової церкви. Праворуч від хреста розміщено п`ять тез, які є квінтесенцією цієї теології: ТІЛЬКИ/ПИСАННЯ/ ТІЛЬКИ/ВІРА/ ТІЛЬКИ/БЛАГОДАТЬ/ ТІЛЬКИ/ХРИСТОС/ ТІЛЬКИ/БОГОВІ СЛАВА; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

На реверсі монети розміщено: на червоно-чорному тлі (використано тамподрук), що символізує драматизм того часу, розп`яття, праворуч - Мартін Лютер, який тримає в руці аркуш зі своїми тезами, та написи: МАРТІН/ ЛЮТЕР (угорі), 500 РОКІВ/ РЕФОРМАЦІЇ (вертикально ліворуч).

 

Катерининська церква в м. Чернігові  (2017)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 40 000

 

Присвячена церкві, яка є втіленням кращих традицій вітчизняної сакральної архітектури. Храм збудовано в стилі українського бароко в пам`ять про героїзм козаків Чернігівського полку, виявлений ними під час штурму турецької фортеці Азов у 1696 році під командуванням полковника Якова Лизогуба. Церква зведена на кошти братів козаків Якова та Семена Лизогубів, освячена у 1715 році.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі на тлі дзеркального хрестоподібного плану Катерининської церкви - герб Лизогубів; рік карбування монети 2017 (праворуч); унизу напис - 5/ГРИВЕНЬ, ліворуч на дзеркальному тлі - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено одну з візитівок Чернігова - Катерининську церкву (вид із висоти пташиного польоту), яка зустрічає гостей міста, та розміщено: праворуч - герб міста, під яким напис ЧЕРНІГІВ, стилізовану дорогу, написи: КОЗАЦЬКА/КАТЕРИНИНСЬКА/ЦЕРКВА (унизу).

 

Продовження

Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz