Коллекция border="0"width="35%"
Пятница, 26.04.2024, 10:12
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2016 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

Щедрик (до 100-річчя першого хорового виконання твору М. Леонтовича) (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000

 

Присвячена 100-річчю першого виконання твору Миколи Дмитровича Леонтовича - `Щедрик` хором Київського університету. Микола Леонтович - український композитор-новатор, майстер хорової мініатюри, автор близько двохсот обробок народних пісень, який в умінні тонко відчути народну інтонацію і музичними засобами змалювати поетичний образ не має собі рівних. `Щедрик` - одна з найпопулярніших обробок Леонтовича, над якою композитор працював майже все життя, знана не лише в Україні, а й в усьому світі під назвою `колядка дзвонів` (Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol).

На аверсі монети на матовому тлі розміщено: угорі малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА, під яким рік карбування монети 2016, на тлі нотних рядків рельєфне зображення ластівки, під якою праворуч номінал - 5/ГРИВЕНЬ та логотип Бакнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено групу колядників, які співають, один із них тримає різдвяну зірку, над якою написи - ЩЕДРИК, ЩЕДРИК, ЩЕДРІВОЧКА.

 

70 років Закарпатській області  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр - 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена західному регіону, єдиній області України, яка межує з чотирма країнами - Угорщиною, Польщею, Румунією і Словаччиною. 70 відсотків території краю займають гори, що зумовлює унікальність природного ландшафту, багатство і розмаїття його ресурсного потенціалу. Ці особливості визначають і своєрідність соціально-економічного розвитку регіону, і колорит його прадавніх традицій, і побут людей тощо.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Монетного двору Національного банку України; у центрі - стилізовану композицію: на тлі гір - Мукачівський замок, під яким рік карбування монети - 2016, праворуч - лижниця на підйомнику, винні бочки, стилізовано зображені термальні джерела та зразок дерев`яної архітектури - церква.

На реверсі монети на тлі орнаментальної тарелі зображено герб області, по колу розміщено написи: ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1946 РОЦІ (унизу).

 

150 років Національній парламентській бібліотеці України  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена всеукраїнському книгосховищу та науковому центру в галузі бібліотекарства та бібліографії, заснованому в 1866 році як публічна бібліотека. Національна парламентська бібліотека України (з 1994 року) - одна з найбільших і найстаріших книгозбірень держави, у фондах якої є книжкові колекції з літературознавства, мовознавства, філософії, психології, історії, етики, нотні, картографічні, образотворчі видання тощо, у тому числі стародруки, рідкісні та цінні видання.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, написи: УКРАЇНА/5 ГРИВЕНЬ; логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч), рік карбування монети - 2016 (ліворуч); стилізоване зображення читального залу бібліотеки.

На реверсі монети, на контурному тлі купола будівлі Верховної Ради України зображено будівлю бібліотеки, під якою написи: НАЦІОНАЛЬНА ПАРЛАМЕНТСЬКА/БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ/150 РОКІВ.

 

Пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня 1944 року радянський режим розпочав депортацію кримських татар з історичної Батьківщини – Криму. Їх примусове виселення, обмеження засобів до існування призвело до загибелі близько половини відселених. Національний банк України уводить в обіг монету за участю Державної служби України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, рік карбування монети 2016, номінал - 5/ГРИВЕНЬ та композицію: на дзеркальному тлі – карта Кримського півострова, на якій зображено герб кримських татар – тамгу, унизу – колеса паротяга, що відбуває, як символ депортації кримськотатарського народу; ліворуч на дзеркальному тлі – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено стилізовану композицію: депортована кримськотатарська сім’я за колючим дротом у вагоні та написи: 18/05/1944 (вертикально ліворуч), ГЕНОЦИД/КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО/НАРОДУ (угорі) та QIRIMTATAR/HALQINIС/GENOTSIDI (унизу).

 

Петриківський розпис  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена декоративно-орнаментальному мистецтву - петриківському розпису, назва якого походить від селища Петриківка (Дніпропетровщина). Це самобутнє мистецтво має давні традиції та передається від покоління до покоління. Петриківський розпис у 2013 році включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

На аверсі монети розміщено: ліворуч - малий Державний Герб України, під яким вертикальний напис УКРАЇНА та рік карбування монети 2016, праворуч номінал - 5 ГРИВЕНЬ; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі - фрагмент петриківського розпису та кисть художниці з пензлем; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізовану композицію: художниця в обрамленні кольорового петриківського розпису (використано тамподрук), ліворуч півколом напис ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС.

 

Кінний трамвай (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 35 000

 

Присвячена кінному трамваю - першому рейковому вуличному транспорту, проекти будівництва якого на території сучасної України в епоху бурхливого технологічного прогресу з`являються в другій половині ХІХ століття: спочатку у Львові, а потім у Києві.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, над яким півколом напис - УКРАЇНА, унизу - рік карбування монети 2016 та номінал П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ; стилізовану композицію: підкову, у центрі якої одна з площ Києва; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу ліворуч).

На реверсі монети на тлі стилізованої панорами міста Львова зображено кінний трамвай та угорі півколом розміщено напис КІННИЙ ТРАМВАЙ.

 

Геодезична дуга Струве (до 200-річчя початку здійснення астрономо-геодезичних робіт)  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена 200-річчю початку здійснення астрономо-геодезичних робіт на об`єкті Геодезичної дуги Струве. Геодезична дуга Струве - тріангуляційні вимірювальні пункти, які використовувалися для визначення параметрів Землі, її форми та розміру, унікальний об`єкт списку Світової спадщини ЮНЕСКО - перша в історії ЮНЕСКО науково-технічна пам`ятка культури, що проходить через 10 країн Європи. Створив цей унікальний об`єкт видатний астроном Фрідріх Струве.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, ліворуч напис півколом - УКРАЇНА, під яким - рік карбування монети 2016, унизу номінал 5/ГРИВЕНЬ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; на дзеркальному тлі зображено геодезичний прилад теодоліт, праворуч від якого - схематична тріангуляція та назви країн, через які проходить дуга Струве: НОРВЕГІЯ, ШВЕЦІЯ, ФІНЛЯНДІЯ, РОСІЯ, ЕСТОНІЯ, ЛАТВІЯ, ЛИТВА, БІЛОРУСЬ, УКРАЇНА, МОЛДОВА.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет Струве, праворуч від якого написи півколом: ГЕОДЕЗИЧНА ДУГА СТРУВЕ/1816 - 1855 - роки, протягом яких проводились вимірювання; ліворуч від портрета - стилізована композиція: на тлі географічної карти дуга Струве та написи: ФУГЛЕНЕС, 2822 км (угорі) та СТАРА НЕКРАСІВКА (унизу).

 

Давній Малин  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000

 

Присвячена місту Малину, розташованому на берегах річки Ірші, притоки Тетерева, яке, за археологічними даними, має давню історію. У смузі сучасного міста збереглися рештки стародавнього городища, яке виникло на межі VIII - IX ст. як укріплений пункт одного зі східнослов`янських племен, що входили до Древлянського племінного союзу.

На аверсі монети розміщено: сувій банкнотного паперу, на якому зображено паперову фабрику, засновану в другій половині XIX ст.; угорі - стилізованого паперового птаха; ліворуч - малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, номінал 5/ГРИВЕНЬ, рік карбування монети 2016 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети в центрі зрізу старого дерева, що символізує древлянські землі, зображено стилізований давній град, праворуч і ліворуч від якого написи ДАВНІЙ МАЛИН.

 

Київська Русь  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000

 

Присвячена витокам української державності - Київській середньовічній державі ІХ - ХІІІ століть, яка виникла на власній соціально-економічній і культурній основі та якій належало особливе місце в історії Європи. Монета входить до набору з чотирьох пам`ятних монет у сувенірній упаковці: `Київська Русь`, `Галицьке королівство`, `Козацька держава`, `25 років незалежності України`, присвячених 25-річчю незалежності України, кожна з яких репрезентує певний етап державного становлення та розвитку держави впродовж тисячоліття

На аверсі монети розміщено: угорі написи УКРАЇНА, номінал 5 ГРИВЕНЬ, рік карбування монети 2016 (праворуч) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч); у центрі на дзеркальному тлі - стилізований вінець київських князів та рослинний орнамент, під яким - малий Державний Герб України.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізовану мапу, охоплену обручем, що символізує об`єднання Руських земель, на тлі мапи - вірчий знак Володимира Великого із зображенням тризуба; угорі півколом напис КИЇВСЬКА РУСЬ.

 

Галицьке королівство (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000

 

Присвячена Галицько-Волинській державі, яка досягла розквіту під час правління Данила Галицького, коронованого Папою Римським у 1253 році, та ілюструє спадкоємність державної традиції княжої доби і вектор тогочасної європейської інтеграції України-Руси. Монета входить до набору з чотирьох пам`ятних монет у сувенірній упаковці: `Київська Русь`, `Галицьке королівство`, `Козацька держава`, `25 років незалежності України`, присвячених 25-річчю незалежності України, кожна з яких репрезентує певний етап державного становлення та розвитку держави впродовж тисячоліття.

На аверсі монети розміщено: ліворуч на матовому тлі номінал 5/ГРИВЕНЬ, написи вертикально УКРАЇНА, рік карбування монети 2016 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; праворуч на дзеркальному тлі зображено геральдичного лева - символ Галицько-Волинської держави, який тримає щит, на щиті - малий Державний Герб України.

На реверсі монети зображено стилізований портрет Данила Галицького на тлі прапора із зображенням лева, угорі напис півколом ГАЛИЦЬКЕ КОРОЛІВСТВО.

 

Козацька держава  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000

 

Присвячена титульній сторінці історії нації, що принесла українському народу славу і безсмертя, та репрезентує Українську козацьку державу (1648 - 1782), що постала у вогні національно-визвольної революції середини XVII сторіччя, очолюваної гетьманом Богданом Хмельницьким. Монета входить до набору з чотирьох пам`ятних монет у сувенірній упаковці: `Київська Русь`, `Галицьке королівство`, `Козацька держава`, `25 років незалежності України`, присвячених 25-річчю незалежності України, кожна з яких репрезентує певний етап державного становлення та розвитку держави впродовж тисячоліття.

На аверсі монети розміщено: праворуч на матовому тлі - номінал 5/ГРИВЕНЬ, написи вертикально УКРАЇНА, рік карбування монети 2016 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; ліворуч на дзеркальному тлі зображено козака з мушкетом, який тримає щит, на щиті - малий Державний Герб України.

На реверсі монети зображено стилізований геральдичний символ Козацької держави - `національний герб` - козак із мушкетом, угорі півколом напис КОЗАЦЬКА ДЕРЖАВА.

 

25 років незалежності України  (2016)

 

 

 

Номінал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр - 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000

 

Присвячена відновленню української державності в новітній період історії і відображає головні етапи становлення та багатовікового розвитку української державної традиції. Монета входить до набору з чотирьох пам`ятних монет у сувенірній упаковці: `Київська Русь`, `Галицьке королівство`, `Козацька держава`, `25 років незалежності України`, присвячених 25-річчю незалежності України, кожна з яких репрезентує певний етап державного становлення та розвитку держави впродовж тисячоліття.

На аверсі монети розміщено: повну композицію, елементи якої зображені на аверсах монет `Київська Русь`, `Галицьке королівство` та `Козацька держава`, що символізує етапи становлення та розвитку держави, - лев та козак з мушкетом тримають малий Державний Герб України, над яким - рослинний орнамент та вінець; унизу на матовому тлі написи: УКРАЇНА, номінал П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ, рік карбування монети 2016 (праворуч) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч). Автори композиції: Дмитрієнко М. Ф., Івахненко О. А., Мітченко В. С., Савчук Ю. К., Якутович С. Г.

На реверсі монети в центрі вінка зображено профіль молодої жінки у вінку з квітів - символічний образ України (стилізація з Державного кредитового білета УНР, виконаного Георгієм Нарбутом); написи 25/РОКІВ (угорі), НЕЗАЛЕЖНОСТІ (півколом унизу).

 

Продовження

Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz